فرماندار مرند: فرصت هاي زيادي در روستاها براي ايجاد ثروت وجود دارد

تبريز- ايرنا- فرماندار ويژه مرند با بيان اينكه فرصت هاي زيادي در روستا ها وجود دارد كه بايد به ثروت تبديل شود، اظهار داشت: انباشت تجربه و امكانات و تجهيزات عواملي هستند كه مي توانند در كنار هم، زمينه را براي تغيير و تحول در شهر و روستا ايجاد كنند.

به گزارش ايرنا، داود گرشاسبي شامگاه چهارشنبه در نشستي با حضور آيت الله محمد تقي پورمحمدي عضو مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه مراغه، سلطاني مديركل راه و شهرسازي استان، بخشدار مركزي مرند و تعدادي از روساي ادارات در روستاي گلين قيه اظهار داشت: مسوولين ادارات، نگاه ممنوعيتي به موضوعات نداشته و در پي راهكار و شيوه اي براي حل مشكلات در روستاها باشند.
وي افزود: داشتن حس واحد، اتحاد و همدلي عامل توسعه در شهرستان است و مي توان از طريق آن رفع مشكلات را تسريع كرد.
فرماندار ويژه مرند در ادامه با اشاره به ظرفيت هاي بالاي روستاهاي شهرستان گفت: روستاهاي ما داراي ظرفيت هاي فراواني هستند كه زمينه خوبي براي رشد و توسعه دارند، از جمله روستاي النجق كه ضمن برخورداري از طبيعت زيبا، در مسير تردد به سمت مركز استان قرار دارد.
وي خاطرنشان كرد: دهياران و شوراها بايد ذهنيت و افكار عمومي روستاييان را نسبت به خواسته ها تغيير دهند تا بتوان با رسيدن به رشد كالبدي، بستر لازم براي ايجاد تغيير و تحول را فراهم كرد.
وي همچنين در ادامه با اشاره به لزوم تغيير در الگوي مصرف آب گفت: در حدود 100 درصد آب مرند از سفره هاي زيرزميني تامين مي شود و از ظرفيت 300 متري، برداشت آب به 280 متر رسيده است كه خود تهديدي براي آب شهرستان است.
فرماندار ويژه مرند تاكيد كرد: مسوولين سعي كنند فرهنگ تغيير شيوه آبياري را در روستاها ايجاد كرده و به صرفه جويي در مصرف آب در مزارع كمك كنند.
وي افزود: از 47 هزار هكتار اراضي شهرستان، تنها 2 هزار هكتار به صورت نوين آبياري مي شوند و بقيه به صورت غرقابي است كه بايد نسبت به تغيير اين روش كار اساسي انجام داد.
بخشدار مركزي مرند نيز ضمن اشاره به آغاز حضور روساي ادارات در روستاهاي اين شهر گفت: ما سعي كرديم به صورت حضوري در روستاها حضور پيدا كرده و مشكلات مردم را از نزديك لمس كنيم.
وي افزود: در اين ديدارها كه با حضور روساي ادارات و دهياري و اعضاي شوراي اسلامي روستا صورت مي گيرد مسائل و دغدغه هاي روستاييان مطرح و تصميمات لازم در جهت رفع و كاهش آنها در حد توان اتخاذ مي شود.
علي نيك نفس اظهار اميدواري كرد: حضور مسوولين در روستاها منشا خير و بركت بوده و از طريق آن گامي در جهت حل مشكلات اهالي برداشته شود.
/3071/9916