شاخص كل بازار بورس در آذربايجان غربي افزايش يافت

اروميه- ايرنا- مدير بورس منطقه‌اي آذربايجان‌ غربي با بيان اينكه طي ارديبهشت ماه شاخص كل بازار بورس استان در مقايسه با پايان ماه قبل از آن يكهزار و 716 واحد افزايش يافت، گفت: اين شاخص به 215 هزار و 91 واحد رسيد.

وحيد جوادي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه طي ارديبهشت ماه شاخص كل بازار فرابورس نيز افزايش 167 واحدي را تجربه كرد، افزود: اين شاخص نيز به 2 هزار و 644 واحد رسيد.
وي با بيان اينكه در ارديبهشت ماه 785 ميليون و 760 هزار و 397 اوراق اسناد خزانه اسلامي، سهم و حق تقدم سهام شركت هاي بورسي و فرا بورسي معامله شد، گفت: ارزش معاملات بورسي در اين مدت به بيش از 2 هزار ميليارد ريال رسيد.
وي با بيان اينكه در اين مدت در تالار اروميه 12 كارگزار از 16 ايستگاه معاملاتي، سهام و حق تقدم بيش از 495 شركت بورسي و فرابورسي را معامله كردند، ادامه داد: نمايندگي شركت كارگزاري سرمايه و دانش بيشترين ارزش ريالي معاملات منطقه را با 30 درصد به خود اختصاص داد.
مدير بورس منطقه اي آذربايجان غربي با اشاره به اينكه 52 درصد كل معاملات در ارديبهشت ماه مربوط به خريد بود، بيان كرد: طي اين مدت سهام شركت سيمان فارس خوزستان هفت درصد ارزش كل معاملات تالار را به خود اختصاص داد.
جوادي گفت: طي ارديبهشت ماه 243 كد معاملاتي جديد در بورس منطقه اي آذربايجان غربي صادر شد كه نسبت به ماه پيش از آن 247 درصد رشد داشته است.
به گزارش ايرنا بورس منطقه اي آذربايجان غربي در 22 اسفند سال 1383 شمسي با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداري اين استان تاسيس شد.
9918/3072