فرمانده سپاه انصارالرضا: تاريخ خرمشهر در حال تكرار است

بيرجند - ايرنا - فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبي گفت: امروز تاريخ فتح خرمشهر دوباره تكرار شده است و مثل همان دوران در اوج عزت و افتخار هستيم.

به گزارش ايرنا سردار علي قاسمي روز پنجشنبه در آيين گراميداشت سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازي خرمشهر در حسينيه جماران بيرجند افزود: وقتي خرمشهر پيروز شد نام ايران عزيز درخشيد.
وي گفت: در آن زمان هم به شدت محاصره بوديم و ما را به نوعي متجاوز قلمداد مي كردند و سازمان ملل متحد و شوراي امنيت حاضر نبود بپذيرد ايران از خود دفاع مي كند اما وقتي خرمشهر آزاد شد همه دنيا باور كردند كه صدام متجاوز بوده و ايران از خودش دفاع مي كند و همه حاضر شدند با ايران مذاكره كنند.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبي اظهار داشت: ما در اوج پيروزي بوديم و دشمن در اوج ذلت بود به همين دليل پاي ميز مذاكره آمد و امروز هم شرايط همين است و يكبار ديگر تاريخ پيروزي ما در فتح خرمشهر در حال تكرار است و در اوج افتخار و عزت هستيم كه از بركت دفاع مقدس استفاده مي كنيم و محكم و استوار ايستاده ايم.
وي گفت: حضرت امام خميني (ره) شروطي را فرمودند كه متجاوز بايد در سازمان ملل متحد مشخص و خسارات ايران جبران شود، بعد ما حاضر به مذاكره هستيم.
سردار قاسمي افزود: خرمشهر نه تنها براي ايران بلكه براي جهان اهميت ويژه اي دارد و روزي كه پيروزي خرمشهر حاصل شد نام ايران در سراسر جهان مطرح شد، امروز هم نام ايران در صدر اخبار و رسانه ها و سايت ها است.

**رونمايي از مستند «خرمشهرها در پيش است»
همچنين در اين آيين با حضور استاندار خراسان جنوبي و فرمانده سپاه انصارالرضا (ع)، مستند خرمشهرها در پيش است، رونمايي شد.
اين مستند روايت شهادت «بي بي معصومه محمودي سرتنگي» تنها شهيده خراسان جنوبي و اولين شهيد زن خرمشهر است كه در آستانه سوم خرداد در بيرجند رونمايي شد.
7559*3028