كمك به بازسازي عتبات عاليات وظيفه مردم و مسوولان است

اروميه- ايرنا- استاندار آذربايجان غربي گفت: كمك به بازسازي عتبات عاليات وظيفه همه مردم و مسوولان است و اين وظيفه بايد به نحو احسن انجام شود.

به گزارش ايرنا «محمدمهدي شهرياري» روز پنجشنبه در ديدار با مديران ارشد ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور در اروميه افزود: همه مردم ايران به ويژه آذربايجان غربي به ساحت مقدس ائمه اطهار (ع) ارادت دارند و اين ارادت قلبي را به هر نحوي نشان مي دهند.
وي كمك به عتبات عاليات را در راستاي تعظيم شعائر الهي بسيار مهم عنوان كرد و ادامه داد: مردم و مسوولان آذربايجان غربي در اين خصوص از هيچ كمكي دريغ نخواهند كرد.
جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور نيز در اين ديدار از حمايت استاندار آذربايجان غربي در خصوص اجراي برنامه هاي اين ستاد قدرداني كرد و گفت: كمك به بازسازي عتبات عاليات طي سال هاي اخير به صورت قابل توجه در اين استان رشد يافته است و تداوم اين روند مي تواند رتبه استان را به رده هاي بالاي كشوري در اين خصوص برساند.
«جلال مآب» از استاندار آذربايجان غربي خواست براي تشكيل هيات امناي ستاد بازسازي عتبات عاليات استان مساعدت كند.
وي از استاندار آذربايجان غربي و جمعي از مديران ارشد استان براي زيارت مرقد مطهر ائمه اطهار (ع) در عراق و بازديد از طرح هاي اجرايي ستاد بازساي عتبات عاليات در اين كشور دعوت كرد.
به گزارش ايرنا، مردم آذربايجان غربي طي سال گذشته حدود هشت ميليارد ريال براي بازسازي عتبات عاليات در كربلا، نجف، سامرا، كاظمين و سوريه كمك كرده اند كه اين رقم قابل مقايسه با كمك هاي انجام شده در سال هاي گذشته نيست.
بازسازي يكهزار مترمربع از صحن 220 هزار متر مربعي حضرت زهرا (س) و يكهزار مترمربع از صحن 164 هزار مترمربعي عقيله بني هاشم (س) در نجف اشرف بر عهده آذربايجان غربي است.
8137/3072