دستگاه قضایی در اصفهان رونق بیشتری بگیرد

اصفهان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: امیدوارم دستگاه قضایی در اصفهان رونق بیشتری بگیرد و قضات بتوانند با جدیت جهادی وضعیت بهتری را در این راستا رقم بزنند.

به گزارش ایرنا، حضرت آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد روز پنجشنبه در آیین تكریم و معارفه رئیس كل دادگستری استان اصفهان با حضور معاون اول قوه قضائیه در سالن كوثر با اشاره به سختی كار قضایی افزود: اگر قضات حق باشند و به حق قضاوت كنند از بهترین انسان ها هستند.
وی بیان كرد: عالم بر مبنای قسط و عدل بنا شده است هركس از قسط و عدل در حرف زدن و حكم كردن منحرف شود از حق و صراط مستقیم منحرف شده است.
حضرت آیت الله طباطبایی نژاد اضافه كرد: قضات خیر الناس هستند به شرطی كه به حق قضاوت كنند و شرالناس هستند به شرطی كه بد قضاوت كنند.
وی خطاب به قضات گفت: همه باید دست به دست هم بدهیم تا وضعیت قضایی این گونه نباشد و پرونده ها روی هم انباشته نشوند و قاضی با كمال دقت حكم كند.

** كارآمدی دستگاه قضایی به اجرای عدالت بستگی دارد
رئیس كل سابق دادگستری استان اصفهان در این آیین افزود: معتقدم كارآمدی دستگاه قضایی به چهار عنصر اساسی از جمله قانون گرایی و اجرای عدالت، استقلال دستگاه قضایی، سرعت در رسیدگی ها همراه با دقت و رعایت حقوق شهروندی و تكریم ارباب رجوع بستگی دارد.
احمد خسروی وفا گفت: امیدوارم در دوره جدید به صورت ویژه به این اركان در قوه قضایی توجه بیشتری صورت بگیرد.
وی با اشاره به ٦ سال خدمت خود در سمت رئیس كل دادگستری اصفهان بیان كرد: در جهت تحقق اركان چندین اقدام مهم از جمله افزایش شعب دادسراها در كل استان، راه اندازی مركز كارآموزان قضایی برای نخستین بار پس از انقلاب، افزودن حدود ٣٠٠ قاضی بر كادر قضایی قبلی، كاستن از پرونده های مانده، راه اندازی گروه های ٦ گانه حقوق شهروندی و گسترش فضای فیزیكی حركت كردیم.
وی با بیان این كه در این مدت تعاملات بسیاری با نهادهای مختلف داشتیم، خاطرنشان كرد: تعاملات سبب شد مشكل لاینحل در استان نداشته باشیم و بر مشكلات فائق بیاییم، امروز اصفهان امن ترین استان در كشور است.
به گزارش ایرنا، رئیس قوه قضاییه طی حكمی 'محمدرضا حبیبی' را به سمت رئیس شعبه اول دادگاه تجدیدنظر و رئیس كل دادگستری استان اصفهان منصوب كرد.
حبیبی پیش از این رئیس كل دادگستری استان یزد بود.
احمد خسروی وفا حدود ٦ سال رئیس كل دادگستری استان اصفهان بود.
9913/6026/