۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۶
کد خبر: 83324959
۰ نفر
ملی پوشان شمشیربازی: گرفتن سهمیه المپیك شدنی است

تهران- ایرنا- ملی پوشان شمشیربازی ایران در اسلحه سابر اعتقاد دارند كه گرفتن سهمیه المپیك 2020 توكیو در بخش تیمی شدنی است و این موضوع باعث می شود تا امكان حضور در بخش انفرادی نیز مهیا شود.

تیم ملی شمشیربازی ایران در اسلحه سابر روزهای شلوغ و پر رقابتی را در سال 98 برای كسب سهمیه المپیك 2020 ژاپن پیش رو دارد.
نخستین حضور آنها در رقابت های جهانی اسپانیا بود كه در اردیبهشت ماه با كسب مقام پنجمی برای سایبریست های ایران به پایان رسید.
رقابت ها گرند پری روسیه نیز از سوم خرداد ماه آغاز می شود و مسابقات قهرمانی آسیا نیز از 22 خردادماه به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد.
حضور در رقابت های جهانی مجارستان، الجزایر، لهستان و ایتالیا از دیگر مسابقاتی است كه شمشیربازان اسلحه سابر ایران با حضور در آنها برای كسب سهمیه المپیك تلاش می كنند. البته در صورت موفقیت در رقابت های قهرمانی آسیا و جهانی بوداپست، عملا آنها راه را برای گرفتن سهمیه هموار كرده اند.
«مجتبی عابدینی» كه در رقابت های جهانی اسپانیا حاضر بود در مصاف با حریف فرانسوی خود از ناحیه زانو مصدوم شد. مصمم است برای مسابقات قهرمانی آسیا به آمادگی لازم برسد و به رقابت های گرند پری مسكو بیشتر از جنبه تداركاتی نگاه می كند.
این ملی پوش المپیكی كشورمان امروز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مصدومیتم بر طرف نشده ولی در مسابقات مسكو شركت می كنم.
وی درباره رقابت های جهانی اسپانیا نیز اظهار داشت: در این مسابقات موفق به كسب مقام پنجم شدیم كه در رنكینگ جهانی ما تاثیر بسزایی داشت و امید است این روند نیز در رقابت های بعدی ادامه یابد.
ملی پوش اسلحه سابر ایران افزود: هدف ما كسب سهمیه المپیك 2020 توكیو در بخش تیمی است و حضور در رقابت هایی مانند جهانی اسپانیا، گرندپری مسكو یا جهانی بوداپست در افزایش رنكینگ بسیار تاثیرگذار است. البته روی كاغذ ما سهمیه المپیك را گرفته ایم.زیرا در جایگاه پنجم دنیا و نخست آسیا قرار داریم تا این هدف دور از واقعیت نباشد.
عابدینی با اشاره به حضور موثر «پیمان فخری» سرمربی تیم در رقابت های بین المللی اظهار داشت: پیمان فخری قوت قلب تیم است كه با توجه به نگرش جهانی كه دارد، نقش موثری در موفقیت ها ایفا می كند.
«علی پاكدامان» دیگر ملی پوش اسلحه سابر ایران نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: رقابت های گرند پری مسكو در حقیقت تداركاتی محسوب می شود تا برای قهرمانی آسیا آماده شویم.
وی با تاكید بر اینكه رنكینگ هر كدام از شمشیربازان ایران در رقابت های مختلف متفاوت است ولی در نهایت سبب كسب سهمیه المپیك می شود، افزود: البته «مجتبی عابدینی» در رقابت های جهانی اسپانیا آسیب دید و با غیرتی كه دارد در مسابقات مسكو حاضر می شود. با این حال هدف او موفقیت در آسیا است.
ملی پوش شمشیربازی ایران افزود: تمام تلاش بازیكنان كسب سهمیه است و در این راه، علاوه بر همتی كه تیم اسلحه سابر دارد، «پیمان فخری» سرمربی تیم كمك شایانی ارائه می دهد.
پاكدامن درباره اینكه چرا به اردوی مشترك با كره جنوبی در روسیه پاسخ مثبت ندادند، افزود: تیم كره به دلیل مسافت زیادی كه از اسپانیا محل رقابت های جهانی به كشور داشت، ترجیح داده بود كه مستقیم به روسیه برود. اما برای ما بهتر بود كه تمرینات خود را در تهران پیگیری كنیم.
وی با تاكید بر اینكه برای كسب مدال باید 24 تا 25 حریف مستقیم را از پیش رو برداشت، خاطرنشان كرد: نزدیك به 170 شمشیر باز از همه كشورهای دنیا كه دارای سطح و كلاس جهانی هستند در رقابت های گرند پری شركت می كنند تا كسب مدال سخت شود ولی ما همچنان اهداف خود را دنبال می كنیم.
ورزشی**9029**9129**1883