شرمن: تاكتیك آمریكا در منطقه بی پایه و اساس است

تهران-ایرنا- «وندی شرمن » معاون وزیر امور خارجه سابق آمریكا در واكنش به طرح وزارت دفاع این كشور (پنتاگون) برای اعزام نیروهای بیشتری به منطقه خاورمیانه گفت: این تاكتیك آمریكا بی پایه و اساس است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه گزارش داد پنتاگون در بحبوحه تنش ها در روابط آمریكا و ایران طرحی را به كاخ سفید درباره اعزام 10 هزار نیرو به منطقه خاورمیانه ارائه می دهد.
این خبر در سایر رسانه های آمریكایی نیز بازتاب یافته و برخی از رسانه ها به نقل از مقامات آمریكایی كه نامشان فاش نشده گزارش داده اند كه این تصمیم پنتاگون به درخواست فرماندهی مركزی آمریكا (سنتكام) اتخاذ شده است اما معلوم نیست كه پنتاگون با آن موافقت كند یا نه.
یكی از مقام های مذكور گفته اند كه نیروهای درخواستی برای اهداف دفاعی خواهند بود.
این رسانه ها با اشاره به ادعای اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا مبنی بر به اصطلاح «واقعی بودن» تهدید ایران علیه نیروها و منافع آمریكا در منطقه خاورمیانه تلاش كردند اعزام نیروهای جدید را به تشدید تنش ها در در روابط بین تهران وواشنگتن ربط دهند.
«پاتریك شاناهان» سرپرست وزارت دفاع آمریكا در این زمینه گفت در حالی كه تهدیدها از سوی ایران همچنان جدی است اقدامات بازدارندگی پنتاگون اوضاع را برای حملات احتمالی تحت كنترل در آورده است.
شرمن با زیر سوال بردن اقدام احتمالی پنتاگون در اعزام نیروهای بیشتری به منطقه خاورمیانه در صفحه كاربری اش در توئیتر نوشت: واقعا ؟ كجا ؟ برای انجام چه كاری؟ همین دیروز سرپرست وزیر دفاع گفت به افزایش نیرو نیاز نیست. به نظر می رسد تاكتیك اخیر در اعزام نیرو بی پایه و اساس است.
عضو ارشد تیم مذاكره كننده دولت «باراك اوباما» رئیس جمهور پیشین آمریكا، پیشتر اقدام ترامپ در خروج از توافق هسته ای ایران را اشتباه خوانده و گفته بود تا زمانی كه ایران به برجام پایبند است خروج از توافق اقدام درستی نیست.
اروپام**9158 ** 1546