تاج : مارك ویلموتس بزودی اسامی تیم ملی را معرفی می كند

شهركرد - ایرنا- رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ، مارك ویلموتس بلژیكی را به طور تقریبی سرمربی تیم ملی دانست و گفت : اسامی بازیكنان تیم ملی بزودی از سوی وی معرفی می شود.

به گزارش ایرنا، مهدی تاج روز پنجشنبه پس از پایان نشست مجمع سالیانه هیات فوتبال چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران افزود: در سفر به بلژیك دو جلسه مهم با ویلموتس در سفارت ایران در بلژیك برگزار شد ، كه برای این نشست جای تقدیر و تشكر از سفیر و تمامی اعضا سفارت جمهوری اسلامی دارد.
رئیس فدراسیون فوتبال ایران با رد برخی از اظهار نظرها كه این سفر برای انعقاد قرارداد در بلژیك بوده است نه ایران، گفت : این مساله مطرح نبود چرا كه قرارداد با سرمربی را بارها می توان در داخل كشور منعقد كرد.
وی گفت: این نشست پیرامون امضا قرارداد با سرمربی تیم ملی نبود، بلكه بحث پیرامون موانع پیش بینی شده در قرارداد و مشكلات پیش رو ، از جمله انتقال پول سرمربی و چگونگی پرداخت و انتقال حقوق و دستمزد بود.
تاج ادامه داد: باید تقریبا ویلموتس را سرمربی تیم ملی ایران دانست و وی روز یكشنبه یا دوشنبه چهار یا پنجم خردادماه به تهران می آید و بحث های قبلی ادامه خواهد داد.
وی با بیان اینكه ویلموتس سرمربی تیم ملی است و كارش را انجام می دهد ، گفت : سرمربی جدید تیم ملی دوشنبه یا سه شنبه بازیكنان تیم ملی را معرفی خواهد كرد.
به گفته وی، بعد از كاركوس كی روش ، فدراسیون فوتبال ایران به دنبال یك مربی با معدل سنی 50 تا 55 سال سن بود، كه ویلموتس را به عنوان یك سرمربی جوان انتخاب كرد و او در حوزه فوتبالی، سابقه درخشان بازی دارد و در دوره ای كه سرمربی تیم ملی بلژیك بود، این تیم را از رده 54 دنیا به رده اول دنیا با نسل طلایی رساند.
به گفته وی، همه مربیان جهان دوره اوج و افول دارند و هیچ مربی در این مساله مستثنی نیست چرا كه شكست ها و پیروزی های مختلفی در فوتبال دارد اما جوان بودن، انگیزه داشتن و وقت فراوان ویلموتس یك مزیت است، كه باید نهایی شدن وضعیت سرمربی گری او در ایران را تمام شده دانست.
رئیس فدراسیون فوتبال ایران یادآور شد: تنها مباحث مالی می ماند، كه تامین همه آن ، دست فدراسیون نیست، اما مبلغ قرارداد مشخص است ولی برای هر دو طرف قابل انتشار نیست و این در قرارداد ذكر شده است.
وی گفت : در قرارداد ویلموتس همه چیز روشن است و در حالی كه كارلوس كی روش در این اواخر حدود 11 دستیار خارجی داشت، برای ویلموتس حدود دو یا 3 دستیار كاهش یافته و بزودی دستیار ایرانی به تیم سرمربی اضافه شده است.
به گفته وی، تا اندازه ای این دستیاران را فدراسیون به سرمربی معرفی كرده، ولی ویلموتس انتخاب می كند كه تا پنجم خرداد دستیاران وی معرفی می شود.
تاج ادامه داد :یكی دیگر از برنامه های ویلموتس، نظارت بر تیم های پایه است كه به صورت ' سوپروایرز ' است.
وی گفت: در این قرارداد از سرمربی تیم ملی درخواست شده است از مصاحبه درباره تیم های دیگر پرهیز شود كه درگذشته به شدت باعث رنجش شده و مشكلاتی برای فوتبال كشور ایجاد كرد.
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: بندهای قرارداد ویلموتس دو یا سه برابر قرارداد سرمربی پیشین است و سفرها او براساس نظر فدراسیون انجام می شود و اینها كمك می كند كه سالهای خوبی برای فوتبال طی شود.
تاج ، در پاسخ به این سوال كه مارك ویلموتس سرمربی پروازی است، گفت : سرمربی ایران پروازی نیست و خودش نیز پیشنهاد این گونه ندارد ،او سرمربی جوانی است و با ارزیابی فدراسیون كارنامه موفقی دارد و در فوتبال بلژیك موثر بوده است
سرمربی تیم ملی گفت :با توجه به محدودیت های موجود در كشور ، ورود یك سرمربی خوب برای تیم ملی یك نقطه قوت است ولی برخی ها بی مهری می كنند.
وی، با رد برخی اظهار نظرها پیرامون بیماری ویلموتس گفت : از همین الان اعلام می شود كه سرمربی تیم ملی هیچ گونه بیماری كلیوی ندارد.
رئیس فدراسیون فوتبال ایران در پاسخ به سوال برنامه های 'فیفا دی' تیم ملی فوتبال ایران با سرمربی جدید و كمبود ارز این فدراسیون نیز گفت : دولت در مجموع از دو و سه ماه پیش از جام جهانی 2018 روسیه ، نتوانست به فدراسیون كمك كند و فدراسیون باید در این وضعیت كار كند.
وی گفت : فدراسیون فوتبال در این شرایط كه محدودیت های شدید بانكی در خارج از كشور وجود دارد برای تامین ارز و پول سرمربی اقدام كند و این وظیفه فدراسیون است.
تاج ادامه داد : تیم ملی فوتبال ایران دو بازی فیفادی با سوریه و كره جنوبی برگزار می كند و در حال برنامه ریزی برای برگزاری بازی های بیشتر فیفا دی برای تیم ملی است.
به گفته وی ، هیچ مدیریتی از فدراسیون فوتبال زمین نمانده است و فدراسیون برنامه ریزی خود را به خوبی ایجاد می كند.
وی، در پاسخ به سوال ایرنا كه آیا امكان اخذ میزبانی دیدار نهایی جام حذفی باشگاه های كشور به شهركرد وجود دارد؟ گفت : هنوز امكانات این استان را فدراسیون بررسی نكرده است.
تاج، در خصوص كانون هواداران نیز گفت : ار سال آینده ماهیت كانون هواداران قاعده مند می شود و كانون هواداران باید اقدام به ُپر كردن فرمهای سوء پیشینه كنند و آموزش های لازم را فرا بگیرند تا بتوان سكوهای ورزشگاه ها را ساماندهی كرد.
به گزارش ایرنا، رئیس فدراسیون فوتبال ایران روز چهارشنبه پس از بحث و رایزنی با سرمربی بلژیكی در سفارت ایران ، روز پنجشنبه برای شركت در مجمع سالانه فوتبال راهی شهركرد شد.
2097