صدور حواله‌های بانکی ادارات کردستان الکترونیکی شد

سنندج - ایرنا - مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری کردستان گفت: دسترسی به سامانه صدور حواله الکترونیک، از اول خرداد 98 برای دستگاه های اجرایی این استان برقرار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ پیمان خلیلی روز پنجشنبه در تشریح عملکرد این سامانه اظهار داشت: سامانه صدور حواله الکترونیک، جایگزین چک شده و به گونه‌ای طراحی شده که حواله صادره به صورت الکترونیک میان دستگاه‌های اجرایی و عوامل ذینفع در فرآیند انتقال وجه، جابجا می‌شود.
وی اضافه کرد: پس از تأیید نهایی، بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک و در سریع‌ترین زمان، انتقال وجه به حساب مقصد در این سامانه انجام می‌گیرد.
خلیلی با اشاره به اینکه بطور قطع این امر موجب چابکی و توانمندی مجموعه مالی دولت می‌شود، افزود: به دلیل بهره مندی از شبکه ملی اطلاعات و استفاده از توکن یا همان نماد امضا، این سامانه از امنیت بالایی برخوردار است.
وی یادآور شد: طبق دستور استاندار و در راستای توسعه دولت الکترونیک و شفافیت اداری، دفتر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری با پیگیری از نهاد ریاست جمهوری، دسترسی ادارات و ارگان‌های سطح استان به این سامانه از طریق شبکه دولت و پل ارتباطی با شبکه ملی اطلاعات را فراهم کرد.
تاکنون حدود ۶۰۰ دستگاه دولتی در کردستان به شبکه دولت متصل شده و دسترسی به ۳۷ سامانه ملی از جمله ستاما، سیماد، سنا، سامد، ستیاد و سادا در استان فراهم است.
۳۰۳۴/۹۱۰۲