قایقران مهابادی به رقابت های جهانی ژاپن دعوت شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد گفت: «احمد احمدی»، قایقران ملی پوش اهل این شهرستان از سوی فدراسیون جهانی قایقرانی برای حضور در رقابت های جهانی به ژاپن دعوت شد.

قرنی مصطفی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسابقات جهانی ژاپن با حضور برترین قایقران های جهان، یكی از رقابت های انتخابی قاره آسیا برای شركت در مسابقات المپیك 2020 توكیو به شمار می رود.
وی ادامه داد: احمد احمدی، قایقران ملی پوش كشورمان در كلاس «FINN» یكی از مواد المپیكی این رشته با درخواست فدراسیون جهانی بادبانی (ISAF) به این رقابت ها دعوت شده است.
وی اضافه كرد: مسابقات جهانی بادبانی 18 تا 25 شهریورماه سال جاری به میزبانی «انوشیما» ژاپن با حضور بهترین های رشته قایقرانی بادبانی جهان برگزار می شود.
رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد اظهار داشت: احمد احمدی برای شركت در مسابقات المپیك توكیو باید عنوان نفر اول قاره آسیا را به خود اختصاص دهد.
وی گفت: مسابقات جهانی در سه دور به میزبانی ژاپن، آمریكا و ایتالیا برگزار می شود و «مارسی» فرانسه نیز به عنوان میزبان رقابت چهارم یا نهایی انتخاب شده است.
به گزارش ایرنا، احمد احمدی متولد 1369 در مهاباد و نفر اول آسیا در رنكینگ المپیكی است و سابقه 9 سال عضویت در تیم ملی قایقرانی بادبانی و مقام هشتم كاپ جهانی 2016 چین را در كارنامه خود دارد.
قایقرانی بادبانی یكی از رشته‌های قایقرانی است كه در دریاها و رودخانه‌ها انجام می‌شود؛ مسیر رقابت های قایق‌های بادبانی در دریاست و هدف اصلی این است كه ورزشكاران به شكل یك مثلث مسیر مسابقه را در كمترین زمان و با كمترین امتیاز منفی طی كنند.
قایقرانی بادبانی یكی از ورزش‌های بازی‌های المپیك نیز به شمار می رود و از بازی‌های المپیك تابستانی 1900 میلادی تاكنون به طور مرتب برگزار شده است.
9903/6185/2093