نمایشگاه گل و گیاه با استفاده از لوازم بازیافتی در قروه برپا شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست قروه از برپایی نمایشگاه گل و گیاه با استفاده از مواد و لوازم بازیافتی در روستای میهم علیا از توابع این شهرستان خبر داد.

فرهاد سیف پناهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نمایشگاه با مشارکت دهیاری، شورای اسلامی روستا، مدیر و دانش آموزان مدرسه روستای میهم علیا بر پا شده است.
وی اضافه کرد: دانش آموزان این مدرسه با بازآفرینی و استفاده مجدد و خلاقانه از مواد و لوازم دور ریختنی، ضمن فراهم آوردن فضایی زیبا و با نشاط، اهمیت بازیافت را در حفظ محیط زیست به مردم گوشزد کرده اند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست قروه افزود: انجام چنین فعالیت‌هایی علاوه بر ارتقای خلاقیت و نوآوری دانش آموزان، به حفظ زمین، کاهش تولید زباله، تفکیک و بازیافت آن و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از طبیعت، کمک فراوانی می‌کند.
سیف پناهی با اشاره به اینکه این نمایشگاه به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی برپا شده است، یادآور شد: یکی از عوامل در خطر افتادن گونه‌های جانوری و گیاهی وجود زباله‌های تجدید ناپذیر در منابع آبی و خاکی است.
وی تاکید کرد: آگاهسازی مردم در کاهش تولید زباله و حفاظت از محیط زیست و بهبود سبک زندگی منجر به نجات گونه‌های جانوری و گیاهی از خطر انقراض می‌شود.
این نمایشگاه به مدت ۲ روز پذیرای بازدید کنندگان که اکثر آنها مردم همان روستا هستند، است.
۹۹۳۶/۹۱۰۲