60 درصد آمریكایی ها مخالف انتخاب دوباره ترامپ هستند

تهران - ایرنا - نتایج نظرسنجی جدید دانشگاه «مون ماوت» آمریكا نشان می دهد كه 60 درصد از آمریكایی ها معتقدند كه زمان آن فرارسیده كه رئیس جمهور جدیدی در كاخ سفید مستقر شود.

به گزارش تارنمای آمریكایی هیل، این نتایج كه روز چهارشنبه منتشر شد، حكایت از دارد كه فقط 37 درصد رای دهندگان آمریكا با ورود دوباره ترامپ به كاخ سفید موافق هستند.
هیل نوشت: از نوامبر گذشته تاكنون كه دانشگاه مون ماوت نظرسنجی درباره این مساله را آغاز كرده است، این بالاترین درصد رای دهندگانی است كه می گویند مشتاق تغییر در ریاست جمهوری آمریكا هستند.
این آمار در حالی منتشر شده كه انتظار می رود ترامپ از چند هفته دیگر كمپین انتخاباتی خود برای شركت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را آغاز كند.
یافته های این نظرسنجی همچنین نشان داد كه بدبینی عمیقی درباره مسیری كه دولت ترامپ طی می كند، جریان دارد.
29 درصد از شركت كنندگان در این نظرسنجی گفتند كه آمریكا در مسیر درستی حركت می كند اما اكثر آمریكایی ها (63 درصد) بر این باورند كه مسیری كه كشورشان در دولت ترامپ در پیش گرفته است، غلط است.
هیل نوشت: با وجود تمایل رای دهندگان آمریكایی به انتخاب رئیس جمهور جانشین ترامپ در انتخابات سال 2020 اكثر رای دهندگان (56 درصد) می گویند ترامپ نباید استیضاح و مجبور به ترك كاخ سفید شود. این در حالی است كه 39 درصد خواستار استیضاح و كناره گیری ترامپ هستند.
بر اساس گزارش هیل، 86 درصد از هم حزبی های ترامپ او را رئیس جمهوری محبوب می دانند. میزان محبوبیت ترامپ نزد افراد مستقل 32 درصد است اما درصد بالاتری (50 درصد) ترامپ را رئیس جمهوری محبوب نمی دانند.
تاكنون «نانسی پلوسی» رئیس دموكرات مجلس نمایندگان آمریكا در برابر درخواست برخی از هم حزبی هایش برای آغاز روند استیضاح ترامپ مقاومت كرده است اما دستكم 27 نفر از نمایندگان دموكرات مجلس نمایندگان آمریكا از درخواست استیضاح ترامپ حمایت می كنند. این درخواست به دنبال مخالفت كاخ سفید با شهادت «دن مك گان» مشاور سابق كاخ سفید قوت گرفت.
نظرسنجی دانشگاه مون ماوت نشان می دهد دو سوم رای دهندگان آمریكایی از شهادت دادن مك گان حمایت می كنند و 56 درصد از این افراد خواستار شهادت علنی این مقام پیشین كاخ سفید هستند.
به همین ترتیب، 73 درصد رای دهدگان آمریكایی خواستار شهادت دادن «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 هستند.
مولر در حال مذاكره با دموكرات های مجلس نمایندگان آمریكا درباره مفادی است كه قرار است درباره آنها شهادت بدهد.
گزارش های رسانه ها نشان می دهند كه او تلاش می كند این جلسه پشت درهای بسته برگزار شود.
نظرسنجی این دانشگاه از بین 802 نفر از افراد بزرگسال آمریكایی و در بازه زمانی 16 تا 20 ماه مه (26 تا 30 اردیبهشت و با ضریب خطای 3.5 درصد انجام شد.
اعضای دموكرات مجلس نمایندگان آمریكا در تازه ترین اقدام خود مقابل ترامپ طرحی را در این نهاد قانونگذاری پیشنهاد كرده اند كه قانون «مجوز استفاده از نیروی نظامی» مصوب 2001 را فسخ كنند.
تلاش برای فسخ این قانون در حالی است كه اعضای كنگره آمریكا از اظهارات جنگ افروزانه مقام های دولت ترامپ علیه ایران ابراز نگرانی كرده اند.
ترامپ كه اكنون با اتهام پنهان كاری از سوی دموكرات ها مواجه است مدعی است كه پنهان كاری نكرده است.
پلوسی پیشتر گفته بود كه همه دموكرات ها معتقدند كه ترامپ در پوشاندن حقیقت در گزارش بازرس مولر مسئول كمیته تحقیقات انتخابات ریاست جمهوری آمریكا در 2016 مشاركت داشته است.
اروپام**9158 ** 1546