نیروهای مسلح لحظه ای از مكر دشمن غفلت نمی كنند

تهران- ایرنا- رییس ستاد كل نیروهای مسلح در پیامی اظهار داشت: دشمنان اطمینان داشته باشند «نیروهای مسلح» شجاع، باكفایت و قدرتمند كشور در خط مقدم رویارویی مقدس و تاریخ‌ساز، لحظه ای از مكر و حیله دشمنان به ویژه دولت منفور آمریكا و رییس جمهوری متوهم و ماجراجوی آن غفلت نخواهند كرد.

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشكر پاسدار «محمد باقری» امروز- پنجشنبه- در این پیام در آستانه فرا رسیدن سوم خرداد ماه «روز ملی مقاومت ایثار و پیروزی» و همچنین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، با تاكید بر اینكه برآیند قدرت سازی را مشق كرده و دست به ماشه با قاطعیت مهیای برچیدن بساط هر متجاوز و طمع كاری علیه ایران اسلامی هستیم، تصریح كرد: شرایط نوین مقابله با نظام طاغوتی و فرعونی آمریكا آحاد ایرانیان را به عرصه جهاد، هوشیاری، هوشمندی و تولید اقتدار بیشتر فرا می خواند.
سرلشكر باقری در این پیام تصریح كرد: سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان «روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی» در حافظه تاریخی انقلاب اسلامی و ملت عظیم الشان ایران، یادآور حماسه ای عظیم، ماندگار و شگفت انگیز در تاریخ این سرزمین است كه در سایه الطاف و امداد الهی و ایستادگی، پایداری و رشادت تربیت یافتگان مكتب ولایت فقیه رقم خورد.
وی در این پیام یادآور شد: اینك با گذشت سی و هفت سال از آن واقعه سترگ و فراموش ناشدنی كه فراتر از یك حادثه، منشا تحولات شگرف و سرنوشت ساز در روند جنگ تحمیلی و مقاومت ملت ایران برابر جبهه بین المللی ضد انقلاب اسلامی قرار گرفت، یادآوری برخی حقایق و واقعیات صحنه این پیروزی بزرگ برای امروز كشور بویژه برای نسل جوان جامعه اسلامی كه عهده دار رسالت و مسئولیت های خطیر و راهبردی در آینده پیش رو است، الهام بخش و آموزنده است.
رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در این پیام عنوان كرد: در صدر فهرست و جدول دستاوردها و پیامدهای «فتح خرمشهر» و سربلندی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس، این حقیقت نورافشانی می كند كه با اراده الهی و مقاومت ایرانی و ایثار و فداكاری های فرزندان ملت و رزمندگان دلاور اسلام، جنگ تحمیلی به عنوان یك «تهدید» بزرگ به «فرصت» طلایی و راهبردی تبدیل شد.
سرلشكر باقری در این پیام تاكید كرد: ایران اسلامی با این تجربه بزرگ مهیای مصاف هوشمندانه و موفق با سیاهه ای از بحران ها و فتنه های دوران «پساجنگ» كه با طراحی، برنامه‌ریزی و فرماندهی كاخ سفید و متحدان رژیم پلید و جنگ افروز آمریكا شد كه فتنه های 78، 88 و 96، جنگ‌های نیابتی، تروریسم تكفیری و فتنه داعش در زمره آنها قرار دارد.
وی در این پیام بیان كرد: اینك در شرایطی كه به زعم سكان دار حكیم و فرزانه انقلاب و عمود خیمه نظام اسلامی، تقابل و رویارویی جمهوری اسلامی ایران و دولت خبیث آمریكا، صحنه «برخورد اراده‌ها» است، یادآوری حماسه خرمشهر به دوستان و دشمنان انقلاب می تواند حاوی پیام معناداری باشد كه ترجمان آن اراده قوی تر و خدامحور ایران عزیز برابر هر منازعه و آتش افروزی احتمالی است كه پاسخی سخت، كوبنده و نابود كننده را برای هر دشمن خیره سر و ماجراجویی را به دنبال دارد.
رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در این پیام خاطرنشان كرد: شرایط نوین جاری در حوزه داخلی و بین‌المللی از جمله در میدان مقابله با شیطان بزرگ و نظام طاغوتی و فرعونی آمریكا می‌تواند از جمله خرمشهرهای دیگری باشد كه آحاد ایرانیان را به عرصه جهاد، هوشیاری، هوشمندی و تولید اقتدار بیشتر فرا می‌خواند.
سرلشكر باقری در این پیام تصریح كرد: در این وضعیت حساس دشمن، سردرگم و مستاصل، مقهور اراده نافذ و غالب ایران انقلابی و آرمان گرایی توام با واقع بینی مردمان آن است و در پی استفاده از ظرفیت های رسانه ای خود با بزرگ نمایی خطر «جنگ موهوم» برای خالی كردن دل ملت و تسلیم كشور، لحظه ای را از دست نمی دهد.
وی در این پیام اظهار داشت: زنجیره‌ای از واكنش‌های قدرتمندانه به «جنگ روانی» دشمن و نمایش «عزم راسخ» در بهره‌گیری از «منظومه بازدارندگی دفاعی» برای مقابله با نیت شوم و اقدام تجاوز گرانه دشمن -كه گزینه‌های حداقلی و آغازین آن با اقدام اخیر شورای عالی امنیت ملی كشور رقم خورده است- می تواند عربده‌كشی و هیبت ظاهری خصم را خاموش و رو به افول بودن قدرت آمریكا و متحدان آن را بیش از گذشته نمایان سازد.
رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در این پیام تاكید كرد: بی شك مقطع زمانی جاری از مهم‌ترین ایستگاه‌ها برای عبور از پیچ بزرگ تاریخی و دروازه ورود به كرانه‌های تمدن نوین اسلامی است كه الگوی حماسه آزاد سازی خرمشهر و «مقاومت» را تنها نسخه مقابله با زیاده خواهی‌های نظام سلطه و استكبار جهانی در «جنگ و نبرد اراده ها» می‌داند.
سرلشكر باقری در این پیام یادآور شد: به یاری خداوند، آحاد ملت و مسئولین دستگاه های مختلف به ویژه دولت و سكانداران سیاست خارجی كشور- كه خود را در یك آزمون و قضاوت بزرگ تاریخی یافته‌اند- تحت تدابیر و رهنمودهای حكیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مهندسی «آرایش جنگی» مقتدر و متناسب با الزامات نبرد اقتصادی و نیز مواجهه پیروزمندانه با دیگر توطئه های امروز جبهه دشمن را با به كارگیری اراده راسخ و عزم مستحكم و پولادین، شكست قطعی دشمن در این نبرد پیچیده را مقدر كنند.
وی در این پیام توضیح داد: اطمینان داشته باشند «نیروهای مسلح» شجاع، با كفایت و قدرتمند كشور در خط مقدم این رویارویی مقدس و تاریخ‌ساز، لحظه ای از مكر و حیله دشمنان به ویژه دولت منفور آمریكا و رییس جمهوری متوهم و ماجراجوی آن غفلت نخواهند كرد.
رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در این پیام عنوان كرد: ما در مكتب دفاع مقدس آموخته ایم با تأسی به آیه شریفه «و اعدوا لهم ما استطعتم من قوه» همواره باید فرایند قدرت سازی را مشق كنیم و دست بر ماشه، مهیای برچیدن بساط هر متجاوز و طمع كاری با قاطعیت و سرعتی غیر قابل باور باشیم.
سرلشكر باقری همچنین در این پیام یاد، خاطره، آرمان و حماسه كم نظیر شهیدان و رزمندگان دلاور و سلحشور اسلام در «عملیات بیت المقدس» و آزادسازی خرمشهر عزیز در سوم خرداد ماه سال 1361 را گرامی داشت.
وی در این پیام اظهار داشت: با استمداد از روح مطهر امام عظیم الشأن راحل (ره)، موفقیت و سربلندی ملت ایران در صراط مستقیم و افتخارآمیز انقلاب اسلامی و نیل به قله‌های رفیع شكوه، عظمت، اقتدار و عزت و كرامت و درك طلوع خورشید «ولایت عظمی» را در ركاب نایب المهدی (عج) مقام معظم رهبری و فرماندهی كل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) از درگاه احدیت مسئلت می جویم.
سیام*3061**9121