مدال برنز مسابقه زیست شناسی روسیه به نوجوان سنندجی رسید

سنندج - ایرنا - فاطمه ابراهیمی عضو مرکز زبان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سنندج در مسابقات جهانی زیست شناسی 2019 که در کشور روسیه برگزار شد موفق به کسب مقام سوم و مدال برنز این مسابقات شد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان اظهار داشت: ابراهیمی همچنین مدال برنز مسابقات جهانی ریاضی 2018 (WMTC) که در آبان ماه ۱۳۹۷ در کشور بلغارستان برگزار شده بود را در کارنامه موفقیت های خود دارد.
سهیلا شیخی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دختر نوجوان سنندجی هم اکنون زبان آموز مقطع بزرگسالان کانون زبان ایران شعبه سنندج است.
وی اضافه کرد: المپیاد جهانی زیست‌شناسی رقابتی میان آن گروه از دانش‌آموزان دبیرستانی است که رتبه‌های برتر را در المپیادهای زیست شناسی کشورهای خود کسب کرده و در این رقابت خلاقیت و مهارت‌های حل مسایل زیستی خود را به آزمون می‌گذارند.
شیخی یادآور شد: المپیاد جهانی زیست‌شناسی تلاش می کند دانش‌آموزان با استعداد و توانای کشورهای عضو را با یکدیگر آشنا و به رشته زیست‌شناسی علاقه‌مند کند.
به گزارش ایرنا، ایران از سال ۱۹۹۸ رسماً به عضویت این المپیاد جهانی در آمده و بطور منظم در این رقابت‌ها شرکت و هر بار با کسب تعدادی مدال به کشور بازگشته است.
۷۳۴۹/۹۱۰۲