بزرگداشت آزادسازي خرمشهر در مازندران با صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح

ساري - ايرنا - نيروهاي مسلح مازندران در رده هاي مختلف نظامي و انتظامي امروز پنحشنبه براي بزرگداشت سالگرد حماسه آزادسازي خرمشهر در سوم خردادماه صبحگاه مشترك برگزار كردند.

به گزارش ايرنا نيروهاي مسلح استان مازندران در تمامي شهرستان ها همگام با نيروهاي مسلح در ساير نقاط كشور امروز پنجشنبه همزمان با هفدهمين روز ماه مبارك رمضان طي صبحگاه مشترك با آرمان هاي امام (ره)، شهدا و انقلاب تجديد ميثاق كردند.
اين بزرگداشت در ساري با حضورفرمانداران، مسئولان استاني و شهرستاني، نيروهاي سپاه ، ارتش، نيروي انتظامي استان و خانواده هاي شهدا در حسينيه عاشقان كربلا برگزار شد.
سردار كميل كهنسال از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس در اين مراسم به تشريح اتفاقات جنگ تحميلي و جبهه مقاومت جمهوري اسلامي در دوران چهل ساله آن پرداخت و با اشاره به مخاطراتي كه در طول تاريخ انقلاب بر كشور تحميل شد، گفت: خيلي از علما به امام خرده مي گرفتند كه چرا اسلام آمريكايي از سوي ايشان مطرح مي شود، اما به مرور مشخص شد اسلام صهيونيستي، اسلام آمريكايي، انگليسي، فرانسوي و وهابي و تكفيري و همه نوع اسلام داريم و بر همه آشكار شد كشورهايي كه در برابر جمهوري اسلامي موضع گرفته بودند دست ساخته و پرداخته آمريكايي ها و صهيونيست ها هستند و اين وضعيت سياسي خارجي روزهاي نخستين انقلاب بود.
وي افزود: در داخل كشور نيز نيروهاي سياسي وابسته كه به دور از معارف قرآن و اهل بيت (ع) بوده و فقط نام مسلمان داشتند مثل بني صدر و غيره حضور داشتند كه بسياري از اين گروه هاي سياسي بيشترين مشكل را براي كشور ايجاد كردند و سبب و وسيله تهاجم خارجي به كشور شدند.
سردار كميل گفت: شرايط سياسي خارجي و داخلي باعث شده بود ايران در تنگناها، نداري و تحريم با جنگ دست و پنجه نرم كند اما به اذعان خود آنها ايرانيان در ميدان عمل آنها را شگفت زده مي كردند و برغم تمام محاسبات آنها، از جمله در همين حماسه آزادسازي خرمشهر كه قدرت ايمان و برگرفته از شهادت طلبي و تاثير عاشوراي امام حسين(ع) بود باعث شد33 روز مقاومت در خرمشهر صورت گيرد.
وي خاطرنشان كرد: پايداري جمهوري اسلامي باعث شد الان شرايط كشور به گونه اي باشد كه آمريكا هيچ غلطي نمي تواند بكند، الان جمهوري اسلامي قدرت جهاني است و نيروهايي كه تحت تاثير ايران هستند در كشورهاي اسلامي منطقه رو در روي دشمن مي ايستند.
7335/1899