12 دانشگاه مالزي به دانشجويان فلسطيني بورس تحصيلي مي دهند

تهران- ايرنا - دولت مالزي به رهبري ماهاتير محمد كه سياست حمايت آشكار از فلسطيني ها را در دستور كار خود قرار داده است، اعلام كرد كه 12 دانشگاه ملي اين كشور به دانشجويان فلسطيني بورس تحصيلي در سطوح مختلف كارشناسي تا دكترا به ارزش 11.47 ميليون رينگيت (واحد پول مالزي) ارائه مي كنند.

ماهاتير محمد نخست وزير مالزي شب گذشته با شركت در مراسم ضيافت افطار سازمان فرهنگي فلسطين ضمن اعلام حمايت دوباره مالزي از مردم مظلوم فلسطين اعلام كرد :دانشگاههاي داخلي مالزي اين بورس تحصيلي را به دانشجويان فلسطيني مقيم مالزي اعطا خواهند كرد.
ماهاتير در جمع اعضاي بزرگترين تشكل مدني فلسطيني در مالزي تاكيد كرد: مالزي در كنار مردم فلسطين ايستاده و تا زماني كه شاهد جنايات و بي عدالتي هاي رژيم اسرائيل عليه فلسطين هستيم ، سكوت نخواهيم كرد .
وي افزود: هيچ ابهامي در مورد ظلم و ستم اعمال شده بر مردم فلسطين در دهه هاي گذشته وجود ندارد و ايستادن در كنار فلسطيني ها يك وظيفه اخلاقي است.
سياستمدار كهنه كار مالزيايي در جمع فلسطيني هاي مقيم مالزي يادآوري كرد: سرزمين هاي فلسطيني ها در جريان اشغال خونين اسرائيل و در مقابل چشم جهانيان به زور از آنها غصب شده است و مالزي همچنان به محكوم كردن اسرائيل به دليل تجاوز به فلسطين و ستم بر فلسطينيان ادامه خواهد داد.
مردم و دولت مالزي از جمله مهمترين كشورهاي اسلامي در جهان هستند كه همواره از مردم و دولت فلسطين حمايت كرده اند، اما اين سياست از يكسال پيش كه ماهاتير محمد 94 ساله دوباره به عرصه قدرت سياسي در اين كشور بازگشت ، در صدر اولويت هاي آشكار و اعلام شده سياست خارجي اين كشور قرار گرفت.
ماه گذشته نيز پس از اقدام جديد رئيس جمهوري آمريكا درحمايت از رژيم صهيونيستي، مبني بر لزوم به رسميت شناختن بلندي‌هاي جولان به عنوان قلمرو اسرائيل، نخست وزير مالزي، اسرائيل را 'رژيم دزدان' خواند.
وي در سخناني دراين زمينه گفت كه هرگز نمي توانيم رژيم صهيونيستي را به دليل اشغال سرزمين هاي فلسطين به رسميت بشناسيم . شما نمي توانيد زمين هاي ديگران را تصاحب كنيد و براي خودتان دولت تشكيل دهيد، اين امر دقيقا مانند دزدي است.
علاوه براين ، اقدام ماهاتير محمد نخست وزير مالزي در خودداري از دادن مجوز براي حضور ورزشكاران رژيم صهيونيستي در مسابقات پارالمپيك شناي 2019 كه قرار بود در ايالت كوچين اين كشور برگزار شود، سيلي محكمي به اين رژيم و حاميان غربي و عربي آن بود.
اين كشور به رغم اينكه ميزباني اين مسابقات را با فشار و لابي صهيونيست ها از دست داد، اما از مواضع اصولي خود دراين حمايت از مردم فلسطين دفاع كرد.
ماهاتير در پي لغو ميزباني كشورش براي مسابقات پارالمپيك شناي 2019 ضمن انتقاد شديد از سكوت كشورهايي كه خود را طرفدار آزادي مي خوانند، نوشت: اسرائيل جنايتكار است و ماحق داريم كه آن را محكوم كنيم و جهان نبايد در قبال ظلم و جنايات اسرائيل رياكاري كند.
آساق**1599 ** 1546