اعضاي ستاد انتخابات بايد در چهارچوب قوانين رفتار كنند

قزوين - ايرنا - معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين گفت: اعضاي ستاد انتخابات بايد به منظور جلوگيري از هرگونه شبهه در قبال رفتارها و اعمال خودشان ، در چهارچوب قوانين حركت كنند.

به گزارش ايرنا، منوچهر حبيبي روز پنجشنبه در اولين نشست ستاد انتخابات استان قزوين افزود: امروز به دليل گسترش اطلاع رساني در فضاي مجازي تمام فرآيند انتخابات سريع منعكس مي‌شود و لازم است كه اعضاي ستاد براي بررسي هرگونه اعتراض و درخواست كانديدا و هواداران آنها صرفا در محل كار اقدام كنند.
وي اضافه كرد: اعضاي ستاد انتخابات نبايد با هيچ كسي رودربايستي داشته باشند و از امروز اعضاي اين ستاد در رفتار و حضور خود ممنوعيت و محدوديت خواهند داشت.
حبيبي اشرافيت به قوانين و مقررات انتخابات را مهمترين وظايف اعضاي ستاد انتخاباتي دانست و گفت: تسلط به قوانين باعث مي شود تا از ابهامات نسبت به كانديداها و هواداران آنان جلوگيري شود و همه بايد تلاش كنند كه موضوعي خارج از قانون صورت نگيرد.
معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين همچنين گفت: هيچ موضوعي در سال جاري نسبت به برگزاري انتخابات ارجحيت ندارد و هرگونه تامين امكانات سخت افزاري و تامين مكان براي اعضاي ستاد انتخاباتي از الويت بالايي برخوردار است.
حبيبي با بيان اينكه همه اعضاي ستاد انتخاباتي در مقابل وظايف خويش بايد پاسخگو باشند، اظهار داشت: در فرآيند برگزاري انتخابات همه اقدامات بايد شفاف و روشن باشد و هيچ كدام از اعضا نبايد بدون هماهنگي اقدامي انجام دهند.
اين مسئول به اتحاد و انسجام اعضاي ستاد انتخاباتي اشاره كرد و گفت: اخبار تصميمات و دستورات از سوي ستاد انتخابات فقط از طريق رييس و سخنگوي ستاد قابل استناد است و همه بايد تلاش كنند كه از ستاد انتخابات يك صداي واحد خارج شود.
حبيبي وظيفه اصلي اعضاي ستاد انتخابات را بسترسازي مناسب براي برگزاري انتخابات دانست و عنوان كرد: اعضاي ستاد انتخابات بايد از يك انسجام كافي برخوردار بوده و شرايط را براي اجراي هرچه بهتر در حوزه فرمانداري ها تسهيل كنند.
وي به ابلاغ روزشمار انتخابات از سوي وزارت كشور اشاره كرد و گفت: اهتمام به اين جدول زمان بندي از الويت بالايي برخوردار است و همه اقدامات بايد بدون تاخير و مطابق جدول زمان بندي صورت پذيرد.
حبيبي به حضور حداكثري مردم در انتخابات تاكيد كرد و گفت: حضور پرشور از مهمترين اقداماتي است كه به نشاط سياسي در جامعه منجر مي شود و بر همين اساس بايد به سه ضلع مشاركت، سلامت و امنيت انتخابات نهايت دقت و توجه را داشت.
وي به جلوگيري از تخريب شخصيت هاي انتخاباتي تاكيد كرد و گفت: دشمن همواره تلاش مي كند تا با التهاب آفريني از برگزاري انتخابات جلوگيري كرده و مسير فرآيند انتخابات را مختل كند كه لازم است اعضاي ستاد انتخابات نسبت به اين موارد هوشيار باشند.
معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين انتخابات را داراي بايدها و نبايدهايي دانست و توضيح داد: رعايت دقت در برخي رفتارهاي انتخاباتي الزامي است و رسانه‌ها و مطبوعات بايد ضمن اعتماد سازي براي عموم، اصل عدالت و انصاف را در فرآيند برگزاري انتخابات رعايت كند.
وي خاطرنشان كرد: همه كساني كه مي خواهند در انتخابات كانديدا شوند بايد تا 16 خرداد استعفاء داده و تلاش كنند كه دوم اسفند امسال يك انتخابات بزرگ و پرشوري در استان و كشور رقم بخورد.
9925/6012