سفر ظریف به اسلام آباد، ھمفكری برای كمك به منطقه

اسلام آباد - ایرنا - رسانه های پاكستانی روز پنجشنبه با اشاره به سفر «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران به اسلام آباد كه قرار است امروز انجام شود، این سفر را فرصتی جهت همفكری برای كمك به اوضاع منطقه توصیف كردند.

دكتر محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه كشورمان در ادامه رایزنی های آسیایی خود ، امروز برای گفت و گو با مقامات پاكستان به اسلام آباد سفر می كند.
وی در این سفر علاوه بر همتای پاكستانی خود با سایر مقامات ارشد این كشور دیدار و در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه بویژه پیگیری توافقات اخیر روسای جمهور دو كشور و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی گفت وگو و تبادل نظر خواهد كرد.
محمد جواد ظریف از زمان آغاز دولت امید و تدبیر تاكنون 9 بار در مقام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به پاكستان سفر كرده است.
منابع خبری پاكستان با مهم برشمردن سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد نوشتند: اسلام آباد از همفكری با تهران برای كمك به حل مسائل منطقه استقبال می كند.
پایگاه خبری «نیشن» پاكستان به نقل از یك مقام ارشد این كشور كه به نام او اشاره ای نكرد، با اشاره به بالاگرفتن تنش ها میان ایران و آمریكا گزارش داد: اسلام آباد تا جایی كه بتواند آماده كمك به تنش زدایی است و ما خواستار بهترین روابط با ایران هستیم .
نیشن نوشت: سفر ظریف فرصتی خوب برای همفكری پاكستان و ایران درباره اوضاع منطقه است درحالی كه اسلام آباد به دنبال استفاده از ظرفیت های دیپلماتیك برای دعوت از تهران و واشنگتن به آرامش است كه هدف آن اطمینان از پایداری صلح در منطقه می باشد.
این روزنامه پاكستانی افزود: هر نوع درگیری در منطقه مساوی با از دست دادن همه چیز از سوی تمامی طرفین و بازیگران مهم منطقه و جهانی است بنابراین جامعه بین الملل از جمله پاكستان باید نقش خود را برای كنترل اوضاع و جلوگیری از درگیری ایفا كنند.
این سومین سفر ظریف به پاكستان از زمان آغاز دولت فعلی این كشور به نخست وزیری «عمران خان» خواهد بود. محمد جواد ظریف اولین مقام بلندپایه یك كشور خارجی بود كه با آغاز دولت عمران خان 9 شهریور سال گذشته به اسلام آباد سفر كرد و تشكیل دولت جدید پاكستان را تبریك گفت.
آساق*274** 1546