مقاومت در مقابل دشمنان نيازمند استفاده از روش آزادسازي خرمشهر است

كرج - ايرنا - فرمانده سپاه امام حسن مجتبي (ع) استان البرز با اشاره به اينكه عمليات آزادسازي خرمشهر درس ها و عبرت هايي دارد، گفت: امروزه مقاومت در مقابل دشمنان نيازمند استفاده از روش و فرمول دفاع مقدس و عمليات آزادسازي خرمشهر است.

به گزارش ايرنا، سردار سرتيپ دوم پاسدار سيد يوسف مولايي روز پنجشنبه در صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح استان البرز كه به مناسبت فرارسيدن سالروز آزادسازي خرمشهر در آستان مقدس امامزاده محمد (ع) و سكينه خاتون (س) كرج برگزار شد، افزود: سوم خرداد يكي از ايام الله است كه با توجه به شرايط و ويژگي هاي اين روز بزرگ و ارزشمند، نبايد تا ساليان سال از يادمان برود و بايد آن را پاس بداريم و درس ها و عبرت هايش را مرور كنيم.
وي به درس ها و عبرت هاي اين روز بزرگ اشاره كرد و گفت: 34 روز مقاومت اسطوره اي خرمشهر در مقابل ددمنشي رژيم بعث عراق در تاريخ ماندگار شد زيرا مدافعان خرمشهر با دست خالي و بدون امكانات و نيروهاي مسلح آموزش ديده و تجهيزات بيش از يك ماه در مقابل دشمن ايستادند.
مولايي افزود: از طرفي ديگر بازپس گيري خرمشهر نيز يك روز بيادماندني است كه بايد ارزش هايش مرور شود.
وي با بيان اينكه يوم الله آزادسازي خرمشهر گزاره هايي دارد، اظهار داشت: نخستين گزاره براي روز آزادسازي خرمشهر اين است كه روز مقاومت، ايثار و پيروزي ناميده شد و دوم اينكه امام راحل فرمودند كه خرمشهر را خدا آزاد كرد.
فرمانده سپاه البرز ادامه داد: مقاومت، جلب رحمت الهي و رقم خوردن پيروزي را به دنبال دارد واگر مقاومت نباشد و الفباي اين مفهوم ارزشمند به درستي شناخته نشود، جلب رحمت الهي كه پيروزي است به دست نمي آيد.
وي بيان داشت: براي جلب رحمت الهي بايد ابتدا ايمان داشته باشيم، بعد صبركنيم زيرا نمي شود به راحتي خيرات الهي را جلب كرد.
فرمانده سپاه اضافه كرد: اگر آزادسازي خرمشهر را امروز پاس مي داريم و به آن افتخار مي كنيم به طور قطع داراي ويژگي خاص است و آن ويژگي مقاومت كردن و بعد منتظر رحمت الهي بودن است.
مولايي اضافه كرد: در زمان عمليات آزادسازي خرمشهر، تعداد نيروها و تجهيزات و امكانات ما در مقابل دشمن قابل مقايسه نبود و دشمن از نيروهاي انساني بيشتر، تجهيزات زرهي، اطلاعات، تحرك و تمام عناصر فيزيكي را دشمن داشت اما ما چيزي نداشتيم.
وي گفت: ما در آن زمان فقط نيروي نظامي تازه جذب شده و آموزش ديده داشتيم و تجارب عملياتي كم بود.
اين جانباز هشت سال دفاع مقدس افزود: عمليات خرمشهر به ما نشان داد كه بايد ايمان، صبر، توكل و توسل كرد و بعد پيروزي شد.
وي تصريح كرد: روش اين عمليات فرمولي است كه به حزب الله لبنان و مقاومت فلسطين ارائه شد كه عمليات هاي 48 ساعته، 33 روزه و ... در لبنان و فلسطين در مقابل دشمن انجام شد.
مولايي گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند «خرمشهر ها در پيش است» و اگر استقامت نكنيم در مقابل دشمن مي شكنيم.
وي افزود: اگر چشممان، نگاهمان و اعتمادمان به دشمن باشد به طور قطع موفق نمي شويم و بايد فرمول دفاع مقدس ، آزادي خرمشهر ، ايمان به خدا، صبر، استقامت و جلب رحمت الهي را پيش روي خود قرار دهيم.
فرمانده سپاه استان البرز اظهار داشت: اگر امروز بخواهيم برون رفت از اين بحران احتمالي و تهديدات دشمن را داشته باشيم بايد به نسخه نجات بخش قران كريم و پياده شده رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و به ويژه عمليات دفاع مقدس رجوع كنيم.
وي گفت: امروز در سايه توكل و توسل به ائمه اطهار(ع) و تاسي از امام حسين (ع) واميد به ياري حضرت مهدي (عج) و در محور ولايت بودن و همراهي مردم مي توانيم از تمام مصيبت ها عبور كنيم زيرا وعده الهي است كه صدق است.
مولايي اضافه كرد: شهيد جهان آرا فرمانده سپاه خرمشهر در آخرين روزهاي مقاومت خرمشهر گفت كه اگر خرمشهر را از دست بدهيم پس مي گيريم، مواظب باشيد ايمانتان سقوط نكند كه قابل بازپس گيري نيست.
مراسم صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح استان البرز با حضور امام جمعه كرج، استاندار البرز، جمعي از مديران كل استاني و شهرستاني و خانواده معظم شهدا برگزار شد.
در اين آيين از جمعي از خانواده معظم شهدا تجليل و قدرداني شد.
6156/ 6155