پمپئو با تكرار ادعاهای ضد ایرانی خود بر امنیت رژیم صهیونیستی تاكید كرد

تهران -ایرنا - «مایك پمپئو» وزیر خارجه آمریكا با تكرار لفاظی ها و ادعاهای واهی خود درباره ایران گفت كه هدف از فشار حداكثری بر ایران ، تامین امنیت اسرائیل است.

به گزارش روز پنجشنبه تارنمای صهیونیستی «تایمز آو اسرائیل»، پمپئو شب گذشته (چهارشنبه) در مراسمی كه به مناسبت روز نكبت و هفتاد ویكمین سالگرد اشغال فلسطین ( تاسیس رژیم صیهونیستی ) سخن می گفت؛ به اقدامات دولت آمریكا درحمایت از این رژیم اشاره كرد و گفت: ' ما امنیت اسرائیل را با اجرای سیاست فشار حداكثری بر ایران به عنوان تهدید بزرگ ثبات و امنیت منطقه تقویت كرده ایم.'
پمپئو در این سخنان كه در سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن برگزار شد، همچنین به طرح به اصطلاح «صلح » دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا اشاره كرد و گفت این طرح تابستان امسال رونمایی می شود.
این دیپلمات آمریكایی مدعی شد كه طرح صلح شامل بهبود كیفیت زندگی فلسطینی ها خواهد بود و فرصتی را برای به اصطلاح آینده ای روشن تر برای مردم فلسطین فراهم خواهد كرد.
مقامات دولت آمریكا نگران آن هستند كه طرح ترامپ فقط شامل كمك اقتصادی به فلسطینی ها بدون در نظر گرفتن دغدغه های سیاسی آنها باشد.
«جیسون گرین بلانت» نماینده ویژه كاخ سفید در خاورمیانه روز دوشنبه در توئیتی نوشت: این طرح فقط به مسائل اقتصادی فلسطینی ها مربوط نمی شود و شامل اجزای سیاسی نیز هست.
فلسطینی ها از همین حالا، طرح پیشنهادی ترامپ را شكست خورده قلمداد می كنند.
دولت ترامپ روز یكشنبه اعلام كرد كه بخش اقتصادی طرح مذكور را در گردهمایی ماه ژوئن در بحرین موسوم به «كارگاه از صلح تا رفاه» رونمایی خواهد كرد. اما «صائب عریقات» مذاكره كننده اصلی فلسطینی ها گفته است كه مقام های فلسطینی در این كارگاه كه قرار است 25 و 26 ژوئن (4 و 5 تیر) برگزار شود، شركت نخواهند كرد.
تشكیلات خودگردان فلسطین به دنبال تصمیم سال 2017 دولت ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریكا به این منطقه، روابط خود را با دولت آمریكا قطع كرد.
كاخ سفید با مجموعه ای از اقدامات به اصطلاح تنبیهی، به این اقدام فلسطینی ها واكنش نشان داد كه از جمله شامل قطع كمك به این تشكیلات، قطع كمك ها به آژانس امداد رسانی و كاریابی آوارگان فلسطین (آنروا) و توقف فعالیت دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن بود.
«دن درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در اسرائیل در مراسم چهارشنبه شب گفت، این رژیم از نقش آمریكا در تلاش برای میانجی گری در صلح قدردانی می كند.
پمپئو در این مراسم اذعان كرد كه واشنگتن قویا در مقابل اقدامات ضد اسرائیلی در سازمان ملل مقاومت كرده است و وعده داد كه همین رویه را دنبال خواهد كرد.
وی همچنین گفت: ما با یهود ستیزی مقابله می كنیم. این مشكلی است كه در بسیاری از مناطق جهان افزایش یافته است و متاسفانه افزایش یهودستیزی شامل آمریكا نیز می شود.
اروپام** 9158 ** 1546