مسئولان براي تحكيم پيوند اخلاقي جامعه بكوشند

گناوه- ايرنا- امام جمعه ديلم گفت: مسئولان با برنامه ريزي مناسب نسبت به تقويت تقواي اجتماعي و تحكيم پيوند اخلاقي در جامعه تلاش مضاعف كنند و توجه بيشتري داشته باشيد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيدابوالحسن حسيني بوشهري روزپنجشنبه در جلسه شوراي فرهنگ عمومي اين شهرستان افزود: همه مسئولان بويژه كارگزاران نظام اسلامي در برابر خود و آحاد جامعه مسئوليت داريد و بايد با فرهنگ سازي و تمركز بر كانون هاي فرهنگ پذير از قبيل خانواده، مدرسه، دانشگاه ها و برنامه ريزي براي جوانان اهتمام بيشتري از خود نشان دهند.
وي با اشاره به تقارن سوم خردادماه با ماه مبارك رمضان افزود: استفاده از ظرفيت مساجد و اجتماعات بزرگ مردمي در مساجد در ايام ماه مبارك رمضان فرصتي بسيار مناسب براي تبيين فرهنگ ايثار و صبر و استقامت كه يكي از نيازهاي اساسي جامعه امروز است در دستور كار قرار گيرد.
رئيس شوراي فرهنگ عمومي ديلم گفت: توجه و اهميت به ماه رمضان با تلاش جمعي براي فرهنگ سازي مقابله با روزه خواري در اماكن عمومي بسيار مهم و ضروري است.
وي اظهارداشت: براي مقابله با آسيب هاي مختلف اجتماعي در جامعه هميشه به دنبال فرهنگ سازي هستيم و نسبت به آن توجه داريم و دراين راستا لازم است در ماه رمضان با راه اندازي ايستگاه هاي صلواتي، افطاري دادن صالح، تبليغات درفضاي مجازي ، تشويق، ايجاد انگيزه در بين مردم وتوجه به اصل الگوسازي اهتمام جدي ورزيم.
فرماندار ديلم گفت: باتوجه به اينكه دشمنان ايران اسلامي يك جنگ تركيبي را عليه كشور تدارك ديده اند، سوم خرداد يكي از بهترين فرصت هايي است كه مي توان با برگزاري برنامه هاي فرهنگي براي اشاعه فرهنگ ايتار و شهادت و از خودگذشتگي و انتقال آن به نسل جوان و آماده كردن آنها براي مقابله با توطئه هاي دشمنان اقدام كرد.
عبدالامير قاسمي توجه به شوراي فرهنگ عمومي را در شهرستان از اولويت هاي بسيار مهم برشمرد و افزود: براي تبيين شوراي فرهنگ عمومي لازم است سعي و تلاش بيشتري داشته باشيم و از همه ظرفيت ها و قابليت هاي موجود بهره ببريم.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ديلم گفت: قرآن در زندگي دنيا و آخرت انسان ها سرنوشت ساز است و ماه رمضان، ماه مهماني خداوند بهترين فرصت براي آموزش و گسترش فعاليتهاي قرآني در جامعه است.
زهره محنايي با گراميداشت سوم خردادماه فتح خرمشهر افزود: خرمشهر براي ملت تنها يك شهر نيست بلكه تاريخ گوياي پايداري، ايثار و جاودانگي انقلاب و نماد تاريخي و جغرافيايي دفاع مقدس، جهاد آگاهانه و شجاعت مظلومانه ملت غيور نستوه است.
شهرستان ديلم در منتهي اليه شمالي استان بوشهر قراردارد.
6043/6164