استاندار كرمان :ايجاد كارگاه هاي آموزشي در كنار اردوگاه ماده 16 ضروري است

كرمان - ايرنا- استاندار كرمان گفت: كارگاه هاي آموزشي و اشتغال بايد در كنار اردوگاه درمان، كار و صيانت از معتادين ماده 16 ايجاد شود.

به گزارش ايرنا ، محمدجواد فدائي روز پنجشنبه در بازديد از اردوگاه درمان، كار و صيانت از معتادين ماده 16 افزود: اشتغال پس از درمان اين افراد از موضوعات بسيار مهمي است كه بايد روي آن كار زيادي انجام شود زيرا احتمال بازگشت اين افراد به چرخه اعتياد وجود دارد.
وي ادامه داد: ايجاد اردوگاه درمان، كار و صيانت از معتادين ماده 16 در حوزه مسئوليت سپاه ثارالله نيست و به دليل احساس مسئوليت نسبت به مسائل اجتماعي و جامعه از امكانات خود براي كمك به حل مشكلات جامعه اقدام كرده است.
فدائي تصريح كرد: سپاه به تنهايي كار در حوزه ايجاد اردوگاه درمان، كار و صيانت از معتادين ماده 16 را آغاز كرده و اميدواريم بتوانيم با استفاده از امكانات خود براي حل مشكلات اقدام كنيم.
استاندار كرمان بر استفاده حداكثري از ظرفيت ها و امكانات موجود تاكيد كرد و ادامه داد: امكانات بلااستفاده بسيار زيادي وجود دارد كه با استفاده از آنها مي توان مشكلات را حل كرد.
فدائي بر ايجاد اردوگاه درمان، كار و صيانت از معتادين ماده 16 براي زنان نيز تاكيد و گفت: اميدواريم اردوگاه درمان، كار و صيانت از معتادين ماده 16در اسرع وقت تكميل و راه اندازي شود.
فرمانده سپاه ثارالله استان كرمان نيز گفت: يكي از نكات محوري كه دشمنان اسلام در دستور كارخود قرار داده اند تهاجم فرهنگي، شبيخون فرهنگي و غارت فرهنگي است و اين تهاجم گسترده در دو شاخه فساد اخلاقي و فساد فكري دنبال مي شود.
سردار غلامعلي ابوحمزه افزود: محور فساد اخلاقي دشمن بحث مواد مخدر است كه تبعات بسيار خانمان سوزي براي خانواده ها ايجاد كرده و مشكلات زيادي را براي جامعه به ويژه نسل جوان و نوجوان بدنبال دارد.
وي با اشاره به فرمايش رهبر معظم انقلاب اسلامي مبني بر اينكه 'كمك به مردم كمك به دولت است'، اظهارداشت: هر كمكي كه از دستمان براي كمك به دولت از دست مان برآيد را انجام مي دهيم.
فرمانده سپاه ثارالله استان كرمان ادامه داد: يكي از مشكلات استان در حوزه كمپ ماده 16 بود كه در اين زمينه اكيپي از كمپ هاي ماده 16 در استان و ساير استان ها بازديد كردند و مجموعه اطلاعات لازم جمع بندي و در نهايت اردوگاه كرامت ايجاد شد.
سردار ابوحمزه با اشاره به اينكه سپاه ثارالله استان كرمان به صورت داوطلبانه اين كار را پذيرفته است، گفت: به دليل نيازي كه در استان حس مي شد و مواردي كه در شوراي تامين مطرح شد اين مجموعه از سوي سپاه ايجاد شده اكه تكميل آن نياز به همكاري مجموعه هاي دست اندركار از جمله بهداشت و درمان، بهزيستي، شركت هاي آب و برق دارد.
كاراجرائي اردوگاه درمان، كار و صيانت از معتادين ماده 16 از بهمن ماه 97 آغاز شده و اين اردوگاه با 2500 مترمربع زيربنا احداث شده است.
براي احداث اردوگاه درمان، كار و صيانت از معتادين ماده 16، تاكنون دو ميليارد تومان از اعتبارات، ماشين آلات و امكانات سپاه هزينه شده است.
7440/ 5054