۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۰
کد خبر: 83324824
۰ نفر
راه ارتباطي خلخال - گيلان دو بانده مي شود

اردبيل - ايرنا - فرماندار خلخال از اقدام براي دو بانده كردن راه ارتباطي خلخال - پونل و اسالم در حوزه استحفاظي اين شهرستان خبر داد.

به گزارش ايرنا ، فريدون بابايي روز پنجشنبه در جلسه شوراي ترافيك خلخال افزود: با توجه به وجود 2 جاده در حال استفاده خلخال - پونل و اسالم تا انتهاي حوزه استحفاظي اين شهرستان به طول 18 كيلومتر در گردنه الماس دو بانده شدن اين مسير در دستور كار قرار گرفته و مكاتبات لازم با پليس راه استان اردبيل در اين خصوص انجام گرفته است.
او اظهار كرد: در صورت پايان مطالعه و بازديد ميداني مسير از سوي كارشناسان پليس راه ، باند رفت به سمت گيلان از مسير راه فعلي خلخال - پونل و باند برگرشت از مسير جاده اسالم خواهد بود.
وي به تلاش براي استقرار پايگاه امداد نجات جاده اي در مسير راه ارتباطي خلخال - فيروزآباد و سرچم اشاره كرد و گفت: با توجه به افزايش روز افزون ترافيك اين مسير ايجاد پايگاه براي رسيدگي به وضعيت حوادث رانندگي احتمالي در اين مسير ضرورت دارد.
رييس شوراي ترافيك خلخال همچنين با بيان اينكه با اجراي طرح كنترل تناژ بار كاميون هاي حامل شن و ماسه به سمت استان گيلان از تخريب آسفالت راه هاي ارتباطي منتهي به اين استان كاهش يافته ، افزود: با اين حال هنوز تعدادي از صاحبان كارگاه هاي توليد شن و ماسه در تحويل بار به كاميون ها تعهدات مربوط به رعايت تناژ بار را انجام نداده و تخلف مي كنند.
او گفت: اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي و اداره صمت وظيفه كنترل تناژ بار اين وسايط نقليه را در راه هاي ارتباطي منتهي به استان گيلان بر عهده داشته و بايد رانندگان و صاحبان صنايع توليد شن و ماسه را شناسايي ، معرفي و براي لغو پروانه فعاليت كارگاه هاي متخلف اقدام جدي بكنند.
بابايي با بيان اينكه فعاليت يك واحد توليد شن و ماسه در حوزه منتتهي به استان گيلان و تردد كاميون هاي حامل بار غيرمجاز از اين محل از جاده تازه بازگشايي شده پونل موجب تخريب سطح آسفالت و زيرسازي اين جاده شده افزود: مكاتبات لازم براي برخورد با اين واحد مستقر در استان گيلان با مسئولان ذيربط انجام شده است.
فرماندار خلخال بيان كرد: نصب تابلوهاي توقف ممنوع در محدوده گلدان هاي نصب شده جدا كننده مسير در خيابان امام خميني (ره) خلخال نيز در صورت تاييد كميته فني شوراي ترافيك امكان پذير خواهد شد.
شهرستان خلخال ، استان اردبيل را به استان گيلان متصل مي كند، جاده خلخال - اسالم و خلخال - پونل 2 راه ارتباطي استان هاي اردبيل و گيلان مي باشد.
23 كيلومتر از مسير 70 كيلومتري جاده خلخال به اسالم در حوزه استحفاظي و راهداري اداره راه و شهرسازي خلخال و 47 كيلومتر نيز در حوزه گيلان واقع شده است.
7119/6018