فرماندار ابركوه: سوم خرداد حماسه اقتدار مردم ايران است

يزد - ايرنا - فرماندار ابركوه گفت: سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر از سوي رزمندگان اسلام در سال 1361، از جمله حماسه هاي جاويدان و برگ زريني در تاريخ مقاومت جمهوري اسلامي، حماسه اقتدار و استقامت مردم ايران است.

محمد كاظمي نسب روز پنجشنبه در حاشيه برنامه هاي گرامي داشت سالرو فتح خرمشهر از توابع استان خوزستان به ايرنا افزود: رزمندگان فاتح در عمليات بيت المقدس دشمن بعثي عراق تا دندان مسلح را خوار و خفيف كردند.
وي با بيان اينكه پيروزي خرمشهر با استعانت خداوند و رهبري امام خميني (ره) انجام شد، اظهارداشت: سوم خرداد، روزي با عظمت و تاريخي در تاريخ هشت سال دفاع مقدس براي ملت ايران بود كه جهانيان را مات و مبهوت كرد.
رئيس شوراي ايثارگران شهرستان ابركوه با تاكيد بر اينكه امنيت و سرافرازي مرهون مجاهدت و ايثار رزمندگان در دفاع مقدس است، ادامه داد: پاسداري از خون پاك شهدا، مجاهدت ايثارگران و آزادگان نظام و انقلاب با حركت در مسير رهبري تثبيت مي شود.
كاظمي نسب خاطرنشان كرد: حماسه سوم خرداد و هشت سال دفاع مقدس اقتدار با شكوه را در جهان براي ايران اسلامي به ارمغان آورد.
وي يادآور شد: سالروز فتح خرمشهر يكي از بهترين فرصت هاست كه مي توان با برگزاري يادواره هاي شهدا و گراميداشت حماسه سوم خرداد براي اشاعه فرهنگ ايثار و شهادت، از خود گذشتگي با انتقال آن به نسل جوان، اين حماسه ماندگار را به نسل امروز تبيين كرد.
غبارروبي مزار شهدا، محفل انس با قرآن و شب خاطره ، بزرگداشت رحلت حضرت امام(ره) و شهداي قيام 15خرداد، مسابقات فرهنگي و ورزشي، كتابخواني، ديدار با خانواده هاي شهدا و رژه موتوري از برنامه هاي اين روز اعلام شد.
شهرستان ابركوه در هشت سال دفاع مقدس 275 شهيد تقديم اسلام و انقلاب كرد كه 9 تن در فتح خرمشهر شهيد شدند.
بيش از پنج هزار نفر از مردم ابركوه در دفاع مقدس در حراست از اسلام و انقلاب حضور داشتند كه 100 نفر در فتح خرمشهر شركت كردند كه جمعي شهيد و به افتخار جانبازي نائل آمدند.
مركز شهرستان 53 هزار نفري ابركوه در 140 كيلومتري جنوب غربي شهر يزد قرار دارد.
به گفته سرتيپ رضا هدايتي مديركل حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس يزد مردم اين استان در عمليات فتح خرمشهر 130 شهيد تقديم انقلاب كردند.
وي افزود: به مناسبت سالروز فتح خرمشهر 300 برنامه از جمله دوچرخه سواري، بازخواني عمليات بيت المقدس، نمايشگاه اسناد دفاع مقدس، رونمايي از كتاب، همايش روحانيون و پيشكسوتان و غبارروبي و عطرافشاني قبور شهدا برگزار مي شود.
7540/ 2047/