رسانه چینی: آمریكا در مسیر نادرستی گام گذاشته است

پكن - ایرنا - یك رسانه چینی در تحلیلی درباره تحولات خاورمیانه نوشت : آمریكا یك بار دیگر در مسیری نادرست گام گذاشته است و می خواهد اشتباهات تاریخی خود را تكرار كند به این گمان غلط كه می تواند در برابر ایران پیروز شود اما همه می دانند كه مقابله با ایران بی درایتی محض است.

روزنامه «چاینا ارگ» روز پنجشنبه نوشت، آمریكا بارها مرتكب اشتباهاتی از این دست شده است ، ترامپ رییس جمهوری آمریكا و جان بولتون مشاور جنگ طلب و تندروی وی از زمانی كه به قدرت رسیده اند ، ایران را هدف فشارهای بی امام قرار داده اند.
رسانه چینی با اشاره به خروج آمریكا از برجام ؛ خاطر نشان كرد : امریكا پس از خروج از برجام ؛ تحریم های سرسختانه ای را علیه ایران اعمال كرد و حالا هم تهدید به اقدام نظامی می كند و البته همه می دانند كه این بی درایتی ها فرجام خوشی برای آنها نخواهد داشت.
چاینا ارگ می نویسد كه آمریكا هر روز به دنبال یك بهانه جدید است آنها موضوع حمله به نفتكش هایی را مطرح می كنند كه هیچ یك آمریكایی نیستند و یا می خواهند حمله حوثی ها به خط لوله نفتی عربستان را بهانه قرار دهند در حالی كه ایران بارها تاكید كرده كه این اتفاقات هیچ ارتباطی به تهران ندارد.
رسانه چینی تاكید می كند كه آمریكا می گوید به دنبال جنگ نیست اما چرا هر اتفاقی می افتد به ایران منسوب می كند اصلا چرا آمریكا باید تا این حد ایران را تحت فشار قرار دهد و یا علیه این كشور موضعگیری كند.
چاینا ارگ نوشت ایران می گوید به برجام پایبند باشیم ولی آمریكا مساله راهبردهای دفاعی ایران و یا برد موشك های این كشور را مطرح می كند مسایلی كه به توافق هسته ای ارتباطی پیدا نمی كند آمریكا با خروج از برجام سال ها مذاكره را بی نتیجه گذاشت.
رسانه چینی تصریح كرد كه امروز حتی یك متحد آمریكا هم با سناریوهای این كشور علیه ایران موافق نیست هیچ كشوری در مسیر رویارویی با ایران از آمریكا حمایت نكرده است.
چاینا ارگ نوشت كه امروز آمریكا باید بداند دیگر سال 2003 میلادی نیست ارتش ایران هم مانند ارتش عراق نیست سرزمین ایران هم بسیار پهناور است جنگ با ایران یك سناریوی وحشتناك و یك بی درایتی محض است.
این رسانه در پایان آورده است هیچ كس از جنگی كه یك دلیل موجه ندارد، حمایت نمی كند و هیچ ارتشی با آمریكا همراه نخواهد شد و كسی هم نمی داند پایان این سناریو چگونه خواهد بود ای كاش باشند كسانی كه از تاریخ عبرت بگیرند و دست از اشتباهات گذشته بردارند.
آساق**231**1904** 1546