۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
کد خبر 83324747
۰ نفر
سارق طلافروشی همدان اعدام شد

همدان- ایرنا- «مهدی چراغی فر» كه به جرم «محاربه از طریق سرقت مسلحانه» به اعدام محكوم شده بود صبح امروز /پنجشنبه/ در بلوار آیت الله نجفی شهر همدان به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از محل اعدام، طبق رای شعبه دوم دادگاه انقلاب شهرستان همدان «مهدی چراغی فر» به اتهام «محاربه از طریق سرقت مسلحانه» و بر اساس تحقیقات صورت گرفته و دلایل منعكس در پرونده و اینكه اقدام های نامبرده از جمله «تیراندازی با سلاح گرم» بعد از انجام سرقت موجب ایجاد رعب و وحشت در بین مردم شده و محكوم علیه به ارتكاب سرقت مسلحانه اقرار كرده و به اعدام محكوم شد،
پس از فرجام خواهی وكیل محكوم علیه از دادنامه یاد شده، شعبه 41 دیوان عالی كشور به موجب دادنامه مورخه 25 دی سال گذشته، دادنام فرجام خواسته را عینا تایید و ابرام كرده و در نهایت حكم اعدام وی قطعی و صبح امروز (پنجشنبه) به مرحله اجرا درآمد.
دهم اردیبهشت سال 94 سرقت مسلحانه از یك طلا فروشی واقع در محله حصار رخ داد كه به دنبال اطلاع افراد حاضر در محل سارقان به تیراندازی اقدام به فرار با موتورسیكلت كردند كه با كمك اهالی و هوشمندی مردم یكی از این سارقان دستگیر شد اما سارقان اصلی طلافروشی كه طلاها را حمل می‌كرد متواری و از محل گریخت.
تیم های پلیس آگاهی 15 روز پس از این سرقت دیگر همدستان سارق را در 27 اردیبهشت همان سال شناسایی و دستگیر كردند.
این چهار سارق 2 برادر و 2 پسر عمو بودند كه سن آنها بین 30 تا 37 سال بوده كه 2 نفر از آنها با نگهبانی در محل های از پیش تعیین شده مسئولیت اطلاع رسانی از حضور پلیس در محل را بر عهده داشته و 2 تن دیگر نیز برای سرقت به طلافروشی مراجعه كرده بودند.
متهمان مسلح برای این كار ابتدا یك دستگاه موتورسیكلت را از منطقه شهرك آیت الله مدنی به سرقت برده و از آن در این سرقت استفاده كردند.
سارق اصلی هیچگونه اقدامی برای فروش طلاها نكرده بود و بعد از دستگیری تمامی آنها به صاحبش بازگردانده شد.
متهم اصلی به نام «بهمن ورمزیار» بیست و هفت ساله نیز اواخر فروردین سال گذشته در زندان همدان به دار مجازات آویخته شد.
7526/2087/2090