۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۲
کد خبر: 83324734
۰ نفر
افزایش 6 تا 10 درجه ای دما در سواحل شمال و شمال شرق كشور

تهران- ایرنا- كارشناس سازمان هواشناسی گفت: افزایش دما از امروز (دوم خرداد) تا یكشنبه هفته آینده در بیشتر مناطق كشور رخ می دهد و به طور محسوس این افزایش در سواحل شمال و شمال شرق بین 6 تا 10 درجه پیش بینی می شود.

«امیرحسین نقشینه» روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: از دوشنبه هفته آینده با ورود جریانات شمالی روی سواحل شمال، شاهد كاهش دما در این مناطق خواهیم بود.
وی ادامه داد: امروز به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و شمال آذربایجان شرقی و غربی رخ می دهد.
نقشینه یادآورشد: در بعدازظهر فردا جمعه هم برای بخش هایی از شمال غرب، شمال شرق، ارتفاعات البرز مركزی و بخش هایی از مركز كشور بارش هایی به صورت پراكنده رخ خواهد داد.
وی افزود: روزهای شنبه، یكشنبه و دوشنبه آینده باز هم به ویژه در ساعات بعدازظهر برای شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز مركزی و غربی و دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی شامل استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران، كهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، نیمه شمالی فارس و نیمه غربی كرمان رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
كارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: بعدازظهر امروز نیز غرب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس، مواج و متلاطم خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه تا روز شنبه هفته آینده به ویژه در بعدازظهرها در جنوب غرب ایران همچون خوزستان و ایلام تندبادهای لحظه ای پیش بینی می شود، افزود: بر این اساس احتمال گرد و خاك محلی برای این منطقه وجود دارد.

** پایتخت از فردا گرم می شود
نقشینه ادامه داد: تهران امروز آسمان نیمه ابری و گاهی ورزش باد خواهد داشت و برای ارتفاعات شمال شرق استان تهران (آبعلی و فیروزكوه) احتمال رگبار و رعد و برق وجود دارد.
وی تاكید كرد: تهران افزایش دما را از فردا خواهد داشت و این افزایش دما در چهار روز آینده ادامه پیدا می كند و همچنین برای بعدازظهر فردا در تهران وزش باد شدید پیش بینی می شود.
كارشناس سازمان هواشناسی عنوان كرد: آسمان تهران در ابتدای هفته آینده رگبار، رعد و برق و وزش باد پراكنده را خواهد داشت.
وی به گرم ترین و خنك ترین مركز استان های كشور اشاره كرد و گفت: اهواز با 39 درجه بالای صفر گرمترین مركز استان و شهركرد با 2 درجه بالای صفر خنك ترین مركز استان بوده است.
كارشناس سازمان هواشناسی تصریح كرد: دمای اهواز روز دوشنبه هفته آینده به 45 درجه و دمای بندر عباس در روز یكشنبه آینده به 39 درجه بالای صفر خواهد رسید كه برای این ایام كم سابقه است.
علمی **1201**1883