۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۹
کد خبر: 83324716
۰ نفر
روزهای طلایی كه دیر شروع شد

پایگاه خبری تحلیلی خبر و هنر در یادداشتی با عنوان «روزهای طلایی كه دیر شروع شد» به تحلیل عملكرد مدیریت استان و سفر مسئولان كشوری به خراسان جنوبی پرداخت.

این روزها به همت معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی شاهد حضور مسئولان كشوری و رایزنی با آنها برای توسعه استان هستیم. سنتی كه سالها بود در این استان به فراموشی سپرده شده و مدیران فقط در دوران مدیریتی خود رفع تكلیف می‌كردند. آنها نه با چالش مدیریتی روبه رو بوده‌اند، نه با مفهومی به نام توسعه. این روزها معتمدیان، مدیران كل و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان را در بازدیدهای میدانی، با خود همراه می‌كند و به پای میزه مذاكره با مدیران ارشد وزارتخانه می‌كشاند تا بتوانند با سخنان كارشناسی و با كمك یكدیگر راهی برای توسعه استان باز كنند.
مدتی است كه دیگر مسئولین كشوری كه وارد استان می‌شوند، صرفا در اتاق لاكچری استاندار نمی‌مانند. بلكه برای درك شرایط استان به عرصه‌های واقعی برده می‌شوند و این‌گونه در مدت كوتاهی، خراسان جنوبی در اذهان پاتخت‌نشینان جا باز می‌كند، كاری كه سالها قبل باید انجام می‌شد. این بازدیدهای میدانی در استان توسط مسئولین عالی‌رتبه نظام و رایزنی‌های استاندار با پایتخت ‌نشینان باعث می‌شود چنانچه در جلسات وزارتی، صحبتی از این استان و شرایط حاكم بر آن بشود، با تمام وجود این شرایط را لمس كنند، چرا كه روزی از نزدیك در جریان شرایط این استان قرار گرفته‌اند.
اینجاست كه مدیریت معنا پیدا می‌كند. مدیریتی كه حذف فیزیكی در آن نیست بلكه مدیریتی است كه در پی دادن فرصت به مدیران است تا از پشت میزهای خود خارج شوند و برای خدمت به مردم و توسعه استان لحظه‌ای آرام ننشینند.
اینجاست كه می‌توان تفاوت مدیران پرتلاش عملیاتی با نگاه كارشناسی و اعتماد را با مدیران پشت میزنشین لمس كرد و مرحبا به این‌گونه مسئولان و مدیران كه ارزششان وصف‌ناشدنی است.
3028