۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۸
کد خبر: 83324710
۰ نفر
روستاهای پرجمعیت صاحب سالن ورزشی می شوند

گنبدكاووس - ایرنا - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور اعلام كرد كه برنامه احداث سالن ورزشی در روستاهای پرجمعیت كشور در برنامه این معاونت و با همكاری دو وزارتخانه كشور و ورزش و جوانان قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد امید روز پنجشنبه در حاشیه شروع عملیات اجرایی سالن ورزشی روستای 'گدم آباد' گنبدكاووس به خبرنگاران گفت: احداث سالن های ورزشی در روستاهای پرجمعیت از امسال آغاز شده و ظرف یك یا دو هفته آینده سهم اعتباری هر بخش مشخص می شود.
وی افزود: امسال تلاش می شود تا هر یك از بخش ها یعنی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم كشور و دو وزارتخانه كشور و ورزش و جوانان، اعتبارات خوبی برای احداث سالن ورزشی در روستاهای پرجمیعت اختصاص دهند.
امید اضافه كرد: درحال حاضر در تمامی روستاهای بالای 20 خانوار كشور در حد معمول یك فضای ورزشی وجود دارد اما كافی نیست و باید تلاش شود فضاهای ورزشی در روستاها توسعه یابد.
وی تصریح كرد: برای احداث سالن ورزشی روستای گدم آباد معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم كشور مبلغ چهار میلیارد ریال تخصیص داده و برای تكمیل این پروژه كه 20 میلیارد ریال دیگر نیز اعتبار نیاز دارد، مجددا اعتباراتی را تخصیص می دهد.
به گزارش ایرنا، نماینده مردم گنبدكاووس در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به محرومیت بالا در مناطق روستایی دو بخش داشلی برون و مركزی این شهرستان، برلزوم توجه ویژه به رفع محرومیت ها تاكید كرد.
قرجه طیار گفت: گنبدكاووس 200 روستا دارد كه ساكنین آنها 50 درصد جمعیت شهرستان را تشكیل می دهند و از 140 روستای بخش مركزی فقط در چهار روستا سالن ورزشی وجود دارد و بخش مرزی داشلی برون گنبدكاووس نیز از كمبود آب شرب رنج می برد.
وی اضافه كرد: توجه به گنبدكاووس و رفع محرومیت های آن بویژه در مناطق روستایی مطالبه مردم این شهرستان از مسئولان نظام و دولت بویژه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم كشور است.
به گزارش ایرنا، میرمحمد غراوی سرپرست استانداری گلستان نیز دراین مراسم گفت: برای تامین اعتبار مورد نیاز احداث سالن ورزشی روستای گدم آباد گنبدكاووس از اعتبارات ملی و استانی تلاش می شود تا در كوتاهترین زمان به بهره برداری برسد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، دراین مراسم مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری وزیر كشور، میرمحمد غراوی سرپرست استانداری گلستان، فرماندار ویژه گنبدكاووس به همراه معاون مدیركل ورزش و جوانان گلستان حضور داشتند.
گنبدكاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و روستای گدم آباد از توابع بخش مركزی این شهرستان حدود 9 هزار نفر جمعیت دارد.
/3039/1860