همايش هزار نفر از رزمندگان بسيجي مهريز برگزار شد

يزد - ايرنا - در آستانه سوم خرداد سالگرد فتح خرمشهر چهارشنبه شب همايش يك هزاز نفر از رزمندگان بسيجي مهريز با حضور امام جمعه، فرماندار و تعدادي از مسئولان محلي در سالن شهيد همداني اين شهر برگزار شد.

به گزارش ايرنا در اين مراسم يكي از كارشناسان مذهبي يزد گفت: تبيين خاطرات رزمندگان به صورت سخنراني و مكتوب مي تواند مردم و جوانان را در جريان دستاوردهاي دفاع مقدس قرار دهد.
حجت الاسلام عليرضا نجيمي افزود: پيشكسوتان عرصه جهاد و شهادت با حضور در جلسه هاي مختلف مي توانند آنها را نسبت به توطئه هاي دشمنان بيشتر آشنا كنند.
وي اظهار داشت: توطئه هاي استكبار جهاني عليه انقلاب ادامه دارد و بايد مردم و مسئولان با همبستگي و بصيرت در برابر آنها ايستادگي كنند.
همچنين به گفته فرمانده ناحيه مقاومت بسيج مهريز حضور بسيج در صحنه و آگاهي به توطئه هاي فرهنگي و سياسي دشمنان موضوعي بسيار مهم و ضروري است.
سرهنگ علي اصغر سلماني افزود: دشمنان با جنگ اقتصادي و رواني نظام را نشانه گرفته اند و بايد مردم و مسئولان با همدلي در برابر آنها ايستادگي كنند.
همچنين مسئول كانون پيشكسوتان جهاد و شهادت مهريز گفت: تاكنون هزار و 600 رزمنده بسيجي كه در دفاع مقدس در جبهه هاي غرب و جنوب حضور داشته اند در منطقه شناسايي شدند.
سرهنگ غلامرضا نصيري افزود: آنها در دفاع مقدس داوطلبانه در مناطق و عمليات هاي مختلف عليه دشمنان حضور فعال داشته اند .
وي تصريح كرد: بايد از سابقه و رشادت هاي رزمندگان قهرمان بسيجي در برنامه هاي مختلف حفظ و حراست از نظام و انقلاب به نحو شايسته اي استفاده كرد .
آزادسازي خرمشهر يكي از مهم‌ترين اهداف عمليات بيت المقدس در جنگ ايران و عراق بود كه پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ صورت گرفت.
مهريز 25 هزار بسيجي و 200 پايگاه مقاومت دارد.
مركز شهرستان 55 هزار نفري مهريز در 30 كيلومتري يزد قرار دارد .
7541/ 2047/