۲ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۷:۱۰
کد خبر: 83324650
۰ نفر
محيط زيست و مهاجرت مهم ترين چالش هاي يزد است

يزد - ايرنا - استاندار يزد گفت: مسائل زيست محيطي، كمبود منابع آبي، مهاجرت و وجود فارغ التحصيلان بيكار واحد هاي دانشگاهي از جمله چالش‌هاي جدي توسعه استان است.

به گزارش ايرنا ، محمدعلي طالبي چهارشنبه شب در جلسه ستاد راهبردي و مديريت اقتصاد مقاومتي استان كه با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي وزارت كشور برگزار شد، اظهار كرد: يزد با وجود جايگاه خاص، ظرفيت‌ها و ويژگي‌ هاي متعدد به ويژه در نيروي انساني متخصص و متعهد ، محدوديت‌ها و مشكلاتي در حوزه هاي اقتصاد مقاومتي ، صنعت و توليد دارد.
وي با اشاره به رتبه سوم يزد در ميان استان هاي مهاجرپذير كشور افزود: نيروهاي متخصص و دانشگاهي به‌دليل نبود برخي زيرساخت‌ها از استان خارج و تقريبا همين تعداد نيروي كار ساده مهاجر از ديگر مناطق وارد يزد مي‌شوند و همين امر موجب رشد جمعيت بيكار دانش آموخته دانشگاهي شد كه زيبنده نيست.
رئيس ستاد راهبري اقتصاد مقاومتي يزد توجه به اقتصاد دانش‌ بنيان، توسعه فناوري‌هاي جديد، توسعه گردشگري، حمايت از استارت آپ‌ها و توسعه بازرگاني را از جمله اولويت‌هاي اجرايي استان ذكر كرد كه براي توسعه اقتصادي در دستور كار قرار دارد.
استاندار يزد درباره برخي فعاليت هاي چند ماه اخير براي رشد و توسعه اقتصادي استان اظهار كرد: راه‌اندازي كميته هم انديشي بخش‌خصوصي و راه‌اندازي كميته تسهيل سرمايه‌گذاري از جمله اقدامات انجام شده است كه شاهد رشد جذب سرمايه‌گذاري در استان باشيم و در اين خصوص دستگاه‌هاي مرتبط بايد نقش خود را به خوبي انجام دهند.
طالبي اضافه كرد: كميته تسهيل سرمايه‌گذاري متشكل از تعداد محدودي از اداره ها وسازمان‌ها تشكيل شد تا به صورت پروژه‌اي مباحث سرمايه‌گذاري دنبال و به نتيجه مطلوب برسد .
وي لزوم تغيير نگاه و حركت در مسير اولويت هاي تعيين شده و درك صحيح از مسائل اقتصادي را مورد تأكيد قرار داد و يادآور شد: با مسئولان ارشد كشوري رايزني شد و فعاليت هايي در استان آغاز شد تا شاهد تحقق توسعه اقتصادي و رسيدن به نتايج مطلوب و آينده اي روشن براي اقتصاد و صنعت يزد باشيم.
در اين جلسه مشكلات واحدهاي الكترونيك و سيم و كابل يزد توسط تعدادي از صنعتگران و توليد كنندگان فعال بخش خصوصي استان مطرح و قرار شد ظرف يك هفته تا 10 روز آينده براي پيگيري توسط معاون وزارت كشور دسته بندي و همراه با پيشنهاد ارائه شود.
سال گذشته 27 جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي در يزد با 208 مصوبه برگزار شده بود .
1968/ 2047/