فرمانده نداجا:حفظ وحدت و توجه به تدابير رهبري كليد موفقيت است

رشت - ايرنا - فرمانده نيروي دريايي راهبردي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: حفظ وحدت كلمه و توجه به تدابير رهبري در عرصه كنوني و فضاي امنيتي پيچيده امروز، كليد موفقيت است.

به گزارش خبرنگار ايرنا دريادار حسين خانزادي چهارشنبه شب در مراسم انس با قرآن در ناوگان شمال در انزلي اظهار كرد: با نگاهي به فضاي پيچيده امنيتي امروز مي بينيم در روزهايي كه دشمن با تمامي ابزارهاي مادي خود در اطراف مرزهاي جمهوري اسلامي صف كشيده، رهبر معظم انقلاب با قاطعيت مي فرمايند جنگ نمي شود و اين امر بيانگر اشراف رهبري به ميزان بازدارندگي جمهوري اسلامي در برابر دشمنان است كه در پيشاني اين بازدارندگي، نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي قرار گرفته اند.
وي افزود: آنچه كه به عنوان بازدارندگي بايد در ميدان عمل در دريا در برابر گسترش دشمنان قدرتمندانه به نمايش گذاشته شود، حفظ آمادگي بيش از پيش نيروي دريايي راهبردي ارتش و نمايش قدرت ايران اسلامي در عرصه درياست كه ناوگان جنوب به خوبي در حال اجراي اين وظيفه است.
دريادار خانزادي با اشاره به استقرار تجهيزات نظامي دشمنان در شمال اقيانوس هند تاكيد كرد: همه اين تجهيزات مختلف ، ابزار هاي چشم پر كن مادي هستند كه دشمنان با به نمايش درآوردن آنها، سعي در ايجاد رعب و وحشت دارند.
فرمانده نيروي دريايي ارتش كشورمان به ابلاغ بيانيه گام دوم انقلاب از سوي مقام معظم رهبري اشاره و اضافه كرد: ايجاد تمدن اسلامي مهمترين موضوع گام دوم انقلاب است كه به تاكيد رهبري بايد به دست جوانان اين مرز و بوم تحقق يافته و اين امر بيانگر ايجاد فضاي اعتماد به جوانان براي تحقق اين گام است.
وي با اشاره به اينكه نداجا امروز جوان ترين نيرو در مجموعه نيروهاي مسلح است، افزود: پرسنل جوان نيروي دريايي بايد قدر اين لباس را بدانند چون تكليف بزرگي را در گام دوم انقلاب برعهده گرفته اند.
فرمانده نيروي دريايي ارتش با اشاره به اهميت حضور در مجالس انس با قرآن تصريح كرد: انس با قرآن كريم بايد در رفتار ، گفتار و كردار ما تاثير گذار بوده و انتظار مي رود پرسنل نيروي دريايي در خودشان مهارت ها و ارزش هايي را پرورش دهند كه براي عهده دار شدن مسئوليت در عرصه هاي خطير و مهم گام دوم انقلاب، آنان را آماده سازد.
دريادار خانزادي با تاكيد بر ضرورت عمل به آموزه هاي قران گفت: جمهوري اسلامي ايران به عنوان يك نظام الگو در منطقه و مجموع نيروهاي مسلح نيز به عنوان نيروهاي اين نظام الگو ، بايد با رفتار ، كردار و گفتار متاثر از آموزه هاي ديني، طلايه دار نظام مقدس جمهوري اسلامي در عرصه دريا و مظهر اقتدار باشند.
بندرانزلي در 40 كيلومتري غرب مركز گيلان واقع شده و ناوگان شمال نيروي دريايي و منطقه چهارم دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در اين شهر ساحلي مستقر است.
7471