۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۴۹
کد خبر: 83324604
۰ نفر
سفیر ایران: به هر تعرضی پاسخ جدی می دهیم

بغداد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت كه ایران به هیچ كشوری حمله نمی كند و آغازگر نخواهد بود اما به هر تعرضی پاسخ جدی خواهد داد.

'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد عصر چهارشنبه با آیت الله سید حسین صدر از مراجع شیعیان عراق در شهر كاظمین دیدار و گفت و گو كرد.
در این ملاقات مسجدی با اشاره به ملاقاتهای اخیر سفرای اروپایی و كشورهای غربی با وی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: در این دیدارها پیام روشن جمهوری اسلامی به جهان مطرح شد.
وی گفت: پیام روشن ایران به جهان این است كه ما به هیچ كشوری حمله نخواهیم كرد ولی در مقابل هر تعرضی پاسخ جدی خواهیم داشت.
سفیر ایران در بغداد همچنین با تشریح آخرین وضعیت روابط و همكاری های اقتصادی میان دو كشور به صادرات برق و گاز ایران به عراق اشاره كرد و گفت: ما در سخت ترین شرایط و در حالی كه بخش اعظمی از طلب های ایران بابت صادرات برق و گاز پرداخت نشده بود اجازه قطع خدمات به مردم عراق را ندادیم.
در این دیدار آیت الله سید حسین صدر نیز با ابراز امیدواری نسبت به حل مشكلات ایران و منطقه تاكید كرد كه قلب و دعای خیر ما با ایران است.
گفتنی است در روزهای اخیر سفرای انگلیس و فرانسه در بغداد با حضور جداگانه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران با ایرج مسجدی همتای ایرانی خود دیدار و در خصوص تحولات منطقه گفت و گو كردند.
این دیدارها همزمان با افزایش اقدامات تحریك آمیز و تهدیدات آمریكا علیه كشورهای منطقه از جمله ایران و عراق و همچنین جوسازی واشنگتن و برخی كشورهای عربی منطقه در خصوص افزایش تهدیدات و ناامنی در عراق صورت گرفت.
در پی افزایش تهدیدات و اقدامات تحریك آمیز مقامات آمریكایی در هفته های اخیر در سطح منطقه و از جمله در عراق، بسیاری از رهبران سیاسی این كشور با صدور بیانیه و سخنرانی یا گفت و گو با رسانه ها نسبت به تبعات خطرناك آن برای عراق و كل منطقه هشدار داده اند.
خاورم**2**380*