جذابيت هاي لازم براي سرمايه گذاري در حوزه گردشگري فراهم شود

بندرعباس- ايرنا- استاندار هرمزگان تاكيد كرد: بايد جذابيت هاي لازم براي سرمايه گذاري بخش خصوصي در حوزه گردشگري را فراهم كنيم.

به گزارش ايرنا، فريدون همتي عصر چهارشنبه در نشست شوراي راهبردي توسعه گردشگري استان هرمزگان اظهار داشت: يكي از مهم‌ترين اين موارد كاهش فرآيند صدور مجوزها و تسريع در صدور مجوزهاي سرمايه‌گذاري براي بخش خصوصي است.
وي اضافه كرد: سرعت بخشيدن به صدور مجوزها يكي از مسائل مهم در سطح كشور محسوب مي‌شود كه دولت نيز به آن ورود كرده و نياز است دستگاه‌هاي مسوول در اين حوزه اقدامات خود را مورد بررسي و در راستاي اصلاح فرآيندها گام بردارند.
استاندار هرمزگان بيان داشت: بايد الزام هاي رسيدن به هدف جذب 10 ميليون گردشگر در استان در زمينه هاي زيرساخت ‌ها، اشتغال، تبليغات، حمل و نقل و آموزش به طور دقيق احصاء و در اين راستا اقدام شود.
همتي با اشاره به تهيه پيش نويس سند توسعه گردشگري استان هرمزگان، تصريح كرد: بايد نظرهاي كارشناسي از سوي مديران و صاحب نظران در خصوص اين پيش نويس ارايه تا يك طرح و سند جامع و قابل قبول براي همگان در حوزه گردشگري هرمزگان تدوين و بر مبناي آن گام برداريم.
وي معرفي ظرفيت ها و تبليغ جاذبه هاي گردشگري استان هرمزگان را بسيار مهم دانست و بيان داشت: تهيه يك برنامه مدون در حوزه تبليغات و اطلاع رساني در حوزه گردشگري يكي از پيوست هاي مهم سند جامع گردشگري استان هرمزگان است كه بايد انجام شود.
7198/6048