۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۴۴
کد خبر: 83324601
۰ نفر
باران شدید به روستای بیاضه خور خسارت زد

اصفهان - ایرنا - مدیركل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: باران شدید امروز موجب سرریز شدن سیل بند روستای بیاضه واقع در 55 كیلومتری شهر خور در شرق اصفهان شد و به بخشی هایی از روستا خسارت زد.

منصور شیشه فروش چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: این سیل بند بر اثر باران ابتدا سیل را از بالادست كنترل كرد و بخشی از آب وارد روستا شد و خسارت هایی به قنات، جاده های ارتباطی و چند واحد منزل مسكونی وارد كرد.
وی با بیان اینكه نیروهای امدادی در محل حاضر شدند و این حادثه هیچ خسارت جانی نداشت، خاطرنشان كرد: دیروز نیز بارندگی های رگباری در كوهپایه به تاسیسات برق یك واحد صنعتی خسارت هایی وارد كرد.
بارش باران در روستای بیاضه 27 میلی متر گزارش شد.
شیشه فروش با اشاره به اینكه مدیریت بحران استان اصفهان دیروز و امروز از مناطق پشتكوه دوم فریدونشهر بازدید كرد، گفت: در این بازدید مقرر شد 250 واحد مسكونی روستایی در كلوسه با محور بنیاد مسكن، بازسازی شود.
وی با بیان اینكه تا كنون حدود 17 هزار نفر از عشایر از خوزستان وارد فریدونشهر شده اند، افزود: اقدام های لازم برای تسهیل كوچ آنها انجام شد.
مدیركل مدیریت بحران استانداری اصفهان تاكید كرد: شرایط بارش ها و رگبارهای بهاری و لحظه ای تا دهم خرداد ادامه دارد و ما از مردم می خواهیم كه به هشدارهای داده شده توجه كنند.
اداره كل هواشناسی اصفهان پیش بینی كرد كه روز پنجشنبه جو نسبتا آرام خواهد بود و فقط گاهی افزایش ابر خواهیم داشت و جمعه ناپایداری های ضعیفی به شكل افزایش ابر و بارش های خفیف در برخی مناطق غرب و شمال پیش بینی می شود.
كمینه دمای هوا در بیشتر مناطق یك تا 2 درجه افزایش خواهد داشت.
فرماندار خور و بیابانك با اشاره به اینكه سیل در روستای بیاضه این شهرستان سبب از بین رفتن زیرساخت ها شد و خسارت مالی برجای گذاشته است، گفت: خوشبختانه سیل خسارت جانی نداشته است.
عباس بلانیان چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش شدید باران در روستای بیاضه از بعد از ظهر امروز آغاز و سبب جاری شدن سیل شد كه بر این اساس خسارت ‌هایی به زیرساخت‌های روستایی، برق، كشاورزی، راه وارد شد و تاكنون سه واحد مسكونی خانه كه خالی از سكنه بود تخریب و خسارت بیش از 70 درصد دید.
وی تاكید كرد: در همان ساعت اولیه تمامی دستگاه های خدمت رسان در آماده باش بودند و امروز با كمك نیروهای راهداری و امدادگران هلال احمر خدمات رسانی به مردم روستا انجام شد.
بلانیان با اشاره به این كه بارش شدید باران موجب سرریزشدن سیل بند این روستا شد و گفت : سیل به سه واحد مسكونی این روستا خسارت وارد كرد كه با همكاری اهالی روستا، شورا و نیروهای امدادی هلال احمر و مدیریت بحران سیل كنترل و از بروز خسارت به دیگر واحدهای مسكونی جلوگیری شد.
فرماندار خور و بیابانك خاطرنشان كرد:راهداری شهرستان نیز با مستقر كردن نیروها و تجهیزات امدادی در جاده بیاضه به حاجی آباد مسیر را جهت تردد خودروها پاكسازی كردند.
وی گفت:نیروهای امدادی هلال احمر هم با دو دستگاه خودروسواری و 6 دستگاه كف كش و موتور آب كش و بیش از 10 نیرو محل های حادثه دیده را كنترل كردند.


3011/6026/