۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۲
کد خبر: 83324589
۰ نفر
بارش باران به برخی روستاهای خراسان رضوی خسارت زد

مشهد - ایرنا - مدیر كل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در اثر بارندگی كه از شب گذشته در اغلب نقاط این استان آغاز شده به برخی تاسیسات زیربنایی، منازل مسكونی و دامداری های تعدادی از روستاهای استان خسارت وارد شده است.

حجتعلی شایانفر چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در اثر بارش باران، برق دو روستا در شهرستان داورزن قطع شد و در مجموع 23 منزل مسكونی در این روستاها دچار آبگرفتگی شدند كه ساكنان آنها به صورت اضطراری در مدارس منطقه اسكان داده شدند.
وی اظهار داشت: تعدادی از دامداری ها در دو روستای شهرستان بجستان نیز دچار آبگرفتگی شدند و آب به برخی منازل این روستاها وارد شد.
وی گفت: در نتیجه بارندگی های شب گذشته تا امروز، راه اصلی مشهد – تربت حیدریه مسدود شد كه بعد از سه ساعت بازگشایی گردید، همچنین در مجموع 15 جاده روستایی در شهرستان های جغتای، داورزن، سرخس، رشتخوار، سبزوار، تایباد، تربت جام و فریمان در نتیجه باران مسدود شد كه تاكنون تعدادی از آنها بازگشایی شده است.
مدیر كل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: از شب گذشته تاكنون در مجموع به 545 نفر در این استان امدادرسانی شده و هیچ تلفات جانی یا مصدومیت گزارش نشده است و مشكل خاصی برای تاسیسات آب و برق نیز بوجود نیامده است.
شایانفر اظهار داشت: پیش بینی اداره كل هواشناسی نشان می دهد بارندگی در این استان فردا نیز ادامه خواهد داشت.
7489 / 6053