۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۱۰
کد خبر: 83324574
۰ نفر
عملكرد اصلاحات فقط در انتخابات خلاصه نمی شود

اصفهان - ایرنا - دبیركل مجمع نیروهای خط امام (ره) گفت: عملكرد اصلاحات فقط در انتخابات خلاصه نمی شود بلكه باید به دنبال تربیت نیروهای انسانی شایسته در جامعه باشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدهادی خامنه ای شامگاه روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی سالیانه جبهه اصلاحات شهرستان فلاورجان در محل اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم در غرب اصفهان افزود: اصلاحات در جامعه باید آنقدر نیروی شایسته تربیت كند كه حتی طرفداران استصوابی هرچه بگردند، همان نیروها را بیابند و ناچار به انتخاب آنها باشند آنگاه اصلاحات به هدف خود رسیده است.
وی با بیان اینكه انقلاب اسلامی از جنس اصلاحات بود، اظهارداشت: ما به دنبال همان اصلاحات، تحكیم قوانین و جلوگیری از سوء استفاده ها، اختلاس، خیانت و ندانم كارهای ناشی از جهالت هستیم و اصلاحات بازگشت به دوران طلایی انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام خامنه ای با بیان اینكه اصلاحات فقط گروه بندی سیاسی در سطح نازل و رقابت بر سر قدرت نیست، تاكید كرد: اصلاحات سطح بالاتری دارد.
وی با اشاره به اینكه كار اصلی اصلاحات باید بازشناسی افكار و اندیشه های این طیف و نشر آن با زبان قابل فهم برای نسل امروز باشد، اضافه كرد: نسل امروز یا همان سوم، با دیروز و گذشته تفاوت دارد و لازم است با زبان خودشان با آنها صحبت كرد.
دبیر كل مجمع نیروهای خط امام (ره) گفت: در كمال تاسف ترجمان واقعی تفكر انقلاب اسلامی در كشور چندان موفق نبود و نشانه آن دین گریزی و دین ستیزی در نسل سوم است.
وی با بیان اینكه جوانان امروز منطق ما را نمی فهمند، افزود: اگر به همین روال پیش رود 2 نسل بعد با مبانی اولیه این مباحث هیچ آشنایی ندارد و آنوقت فاجعه خواهد بود.
حجت الاسلام خامنه ای ادامه داد: ما به تدریج از خط اصلی انقلاب اسلامی فاصله گرفتیم و نادانی ها، ندانم كاری ها، حسدها، كندروی ها و تندروی ها در این موضوع تاثیر گذار بود.
وی با بیان اینكه عده ای برخی مسائل را كه به گفت و گو نیاز دارد به صورت پارادایم در نظر گرفتند و گفتند همه باید آنها را قبول كنند و اصل و فرع را هم اشتباه گرفتند، تصریح كرد: به جای اینكه راه های فساد را ببندند به مسائلی مانند حجاب و امثال آن چسبیدند هرچند حجاب واجب است اما در تناسب با آن مسائل، درجه چندم می باشد.
دبیركل مجمع نیروهای خط امام (ره) تاكید كرد: اصلاح طلبان به فهماندن و تشویق جوانان به كتاب خواندن نیاز دارند زیرا نسل امروز فست فودی (fast food) شده است و همه چیز را سریع و خلاصه از اینترنت دریافت می كنند.
وی با تاكید براینكه اصلاحات، سلسله شعارها و رقابت های سطحی نیست، اضافه كرد: ما تا خودمان را تغییر ندهیم نمی توانیم جامعه را تغییر دهیم و برای این كار باید به اطلاعات سیاسی، اجتماعی، تاریخی، حقوقی، حقوق شهروندی و مسائل دینی بیفزاییم.
حجت الاسلام خامنه ای با بیان اینكه امروز افراد منتسب به اصلاح طلبان در صف كسانی كه اشتباهاتی كردند، دیده می شود، اظهار داشت: ما باید در درجه اول خودمان را اصلاح كنیم زیرا صف ما در همه مختصات از صف كسانی كه مصلح نیستند، جدا نیست.
وی با بیان اینكه اصلاحات در شكل كلی خود با شرایط موجود جامعه سر سازش ندارد و با بسیاری از هنجارهای كنونی مخالف است، تصریح كرد: بسیاری از رفتارهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه ما مطابق با اصول اصلاحات نیست.
دبیركل مجمع نیروهای خط امام (ره) با بیان اینكه ما برای تحكیم اصول و مبانی اصلاحات باید جهاد و كوشش كنیم، افزود: امروز دیگر عده ای هدف را آنقدر كوچك گرفتند كه فقط نزدیك شدن به قدرت هدف متعالی از اصلاحات به نظر می آید.
وی با بیان اینكه عده ای در مصاحبه ها به عنوان سخنگوی اصلاحات از طرف همه جبهه اصلاحات حرف می زنند، ادامه داد: بدانیم كه این افراد سخنگوی خود هستند و اصلاحات چنین نظراتی ندارد.
وی با تاكید بر اینكه اصلاحات در ذات و طبیعت خود اعتدال گرا می باشد و دنبال جنگ و دعوا نیست، اظهار داشت: هدف اصلاحات این نیست كه به هر قیمت خود را به حاكمیت و قدرت نزدیك كند ولو با سازش های ناشایست و كوچك كردن اخلاق و اهداف متعالی اصلاحات.
حجت الاسلام خامنه ای با بیان اینكه باید مراقب باشیم و كسانی كه خط نگه دار هستند تذكر دهند، گفت: البته كارهای فرهنگی و فكری زودبازده نیست و اگر امروز بنای اندیشه ای را بگذارید 10 تا 20 سال بعد شاهد نتیجه خواهید بود.
به گفته وی، افرادی كه امروز جامعه ما را به این روز در آوردند و انقلاب را از اهداف اصلی كمی دور كردند از دیروز و پریروز شروع نكردند بلكه از اوائل انقلاب شروع كرده و امروز به نتیجه رسیدند.
حجت الاسلام خامنه ای پیشنهاد كرد كه در جلسات قرآن، وقت مناسبی جهت ترجمه و تفسیر معانی آیات در نظر گرفته شود.
جبهه اصلاحات شهرستان فلاورجان فعالیت خود را از سال 93 آغاز كرده است.
3011/6026/