140 هزار فرصت شغلی برای زنان در مشهد ایجاد می شود

مشهد- ایرنا- رئیس هیات مدیره صندوق كارآفرینی امید گفت: براساس تفاهم نامه امضا شده در استانداری خراسان رضوی 140 هزار زن سرپرست خانوار در شهرستان مشهد توانمند سازی و مشغول كار خواهند شد.

علی ربیعی عصر چهارشنبه در جلسه امضای تفاهم نامه مشترك تامین مالی طرح های كسب و كار و انتخاب معین اقتصاد مقاومتی بخش مركزی شهرستان مشهد افزود: این تفاهم نامه در راستای محرومیت زدایی با نگرش بر تقسیم بندی منطقه ای و اجماع عمومی است كه با اقبال عمومی تسهیل گران اقتصادی و سرمایه گذاران روبرو خواهد شد.
وی اظهار داشت: مثلث اقتصادی اجرا شده در خراسان رضوی الگوی مناسب توسعه منطقه ای است كه توازن بازار كار و اقتصاد مردمی را برقرار می كند.
رئیس هیات مدیره صندوق كارآفرینی امید گفت: توسعه صنایع خرد باید با در نظر گرفتن ظرفیتها و توان هر منطقه باشد تا زمینه توسعه و نشاط را فراهم كند.

* امضای 700 تفاهمنامه در طرح مثلث توسعه اقتصادی
استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: براساس مدل مثلث توسعه اقتصادی تاكنون 12 منطقه در این استان ایجاد شده و در این راستا حدود 700 تفاهمنامه همكاری با بخشهای مختلف به امضا رسیده است.
علیرضا رزم حسینی افزود: بر اساس این تفاهمنامه ها بالغ بر 27 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری پیش بینی شده كه 70 درصد آن توسط بخش خصوصی صورت خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: اگر اقتصاد خرد استان كه حجم سپرده ای بالغ بر 90‌ هزار میلیارد تومان را شامل می شود به درستی مدیریت كنیم استان خراسان رضوی متحول خواهد شد.

*جمعیت زائران فرصتی برای عرضه محصولات
مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید نیز در این مراسم با تاكید بر مطلوب بودن نتایج طرح مثلث اقتصادی گفت: با توجه به اهداف تعریف شده در چشم انداز این تفاهمنامه، استان خراسان رضوی بویژه زائران بسیار كه هر سال به مشهد سفر می كنند زمینه مناسبی برای فروش محصولات تولیدی زنان سرپرست خانوار است.
اصغر نورالله زاده افزود: همچنین وجود مرز مشترك با كشورهای همسایه می تواند ظرفیت دیگری را برای فروش و عرضه محصولات تولیدی فراهم كند.
تفاهم نامه مشترك تامین مالی طرح های كسب و كار ویژه زنان سرپرست خانوار در بخش مركزی شهرستان مشهد به امضای استاندار خراسان رضوی و مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره صندوق كارآفرینی امید كشور رسید.
این تفاهمنامه در راستای توانمندسازی بخش مركزی مشهد به عنوان بزرگترین بخش روستایی منطقه با هدف ایجاد اشتغال برای 140 هزار نفر از زنان روستایی طی مدت 2 سال به امضا رسیده است.
در این طرح تامین‌ تسهیلات اشتغالزایی و حمایت ازشكل گیری صندوقهای خرد محلی و پیش بینی و تخصیص 50میلیارد ریال اعتبار اولیه توسط صندوق كار آفرینی صورت می گیرد.
صندوق كارآفرینی امید تنها نهاد مالی تخصصی با ابعاد كامل حمایتی در كشور است ‏كه ‏در دو زمینه تامین مالی خرد و حمایت از كسب و كارهای خرد فعالیت می كند.
ماموریت صندوق كارآفرینی امید تجمیع سپرده های خرد مردم و تلفیق آن با اعتبارات دولت، شناسایی جوانان واجد شرایط، توانمندسازی آنان و كمك برای ایجاد كسب وكارهای خرد كم سرمایه با محوریت فعالیتهای كارآفرینانه و نیازهای منطقه ای است.
7507 / 6053