اجرای آزاد راه مشهد - چناران - قوچان سرعت می ‌گیرد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: موانع اجرای آزادراه مشهد - چناران - قوچان بررسی و اجرای این پروژه تسریع می شود.

علیرضا رزم حسینی روز چهارشنبه در نشست با معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در مشهد افزود: مسیر فعلی مشهد به چناران پرترافیك بوده و اجرای آزادراه در این مسیر از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.
وی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی انجام شده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی طی نشست با دست اندركاران زمینه رفع مشكلات پیش روی این پروژه را فراهم می كند.
معاون ساخت و توسعه آزاد راه‌ های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و ‌نقل كشور نیز در این نشست گفت: برای ساخت آزادراه مشهد - چناران - قوچان دغدغه هایی وجود دارد كه یكی از آن ها تملك اراضی معارض در مسیر پروژه است و باید با هماهنگی بین بخشی، زمینه رفع اختلافات با اشخاص حقیقی و حقوقی فراهم شود.
حسین میرشفیع افزود: در مسیر 53 كیلومتری آزادراه مشهد - چناران - قوچان پلاك های متعدد مربوط به اشخاص و برخی نهادها مانند اداره اوقاف و امور خیریه، آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد به صورت معارض وجود دارد كه باید تملك شود.
پروژه آزادراه مشهد - چناران - قوچان با 70 درصد سرمایه گذاری آستان قدس رضوی و 30 درصد سرمایه گذاری وزارت راه و شهرسازی اجرا می شود.
پیمانكار اصلی این پروژه كه در 2 مرحله شامل قطعه مشهد - چناران و قطعه چناران - قوچان و در مجموع به طول 120 كیلومتر اجرا می شود، شركت مسكن و عمران قدس رضوی است.
7489 / 6053