نماینده ولی فقیه در کردستان: کمک به آزادی زندانیان جرائم مالی کاری خیرخواهانه است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: کمک به آزادی زندانیان جرائم مالی غیر عمد کاری خیرخواهانه است و اجری اخروی زیادی دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی شامگاه چهارشنبه در جشن گلریزان آزادی زندانیان غیر عمد در سنندج اظهار داشت: خداوند بر کمک به بندگان نیازمند تاکید کرده و کسانی که ناخواسته و بدلیل بدهی های مالی به زندان افتاده اند یکی از همان نیازمندان هستند.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: کسی مال خود را می بخشد آن مال پاک می شود و دلبستگی صاحب آن به امور دنیوی نیز کم می شود.
وی با اشاره به آیه قرآن که صحبت از قرض دادن مال به خداوند می کند، افزود: وقتی به نیازمندی کمک مالی می کنید همانند این است که پولی نزد خدا بگذارید و خداوند متعال آن را با چند برابر بر می گرداند.
آیت الله شاهرودی یادآور شد: در ماه مبارک رمضان هر کار خیری ارزش بیشتری پیدا می کند و مومنان باید از این فرصت بهره ببرند.
نایب رئیس هیات مدیره ستاد دیه کشور هم در این مراسم گفت: کمک مردم در جشن گلریزان سکوت، غم و ناراحتی را در خانواده زندانی از بین برده و آبادانی، امید، پویایی و روشنایی به آنان هدیه می‌دهد.
علی‌اکبر یساقی اظهار داشت: کمک به نیازمندان و زندانیان جرائم مالی اقدامی ارزشمند و خداپسندانه است.
وی اصافه کرد: پس از آزادی فرد زندانی ناراحتی ها و کم و کاستی های یک خانواده التیام می یابد و آرامش و وقار به کانون زندگی مددجوی آزادشده بر می‌گردد و همسایگان به چشم دوستی و احترام به آن خانواده می‌نگرند.
رئیس هیات امنای ستاد دیه کردستان هم در این آیین گفت: ستاد دیه کردستان از سال ۸۰ که فعالیت خود را آغاز کرده تاکنون موفق به آزادی ۲ هزار و ۹۱۶ نفر از زندان شده است.
رشیدی اظهار داشت: در سال ۹۶ نیز ۲۷۷ نفر و در سال گذشته ۲۰۱ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان رها شدند که میزان بدهی های پرداختی سال گذشته نسبت به سال ۹۶ بیشتر بوده است.
وی افزود: در سال ۹۶ حدود ۱۶۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال و در سال گذشته نیز ۱۶۲ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال کمک برای آزادی زندانیان در این استان جمع آوری شد.
رشیدی با بیان اینکه در سال گذشته از ۲۰۱ نفر زندانی آزاد شده ۱۹۵ مرد و ۶ نفر زن بودند، اضافه کرد: ۱۴ نفر از زندانیان آزاد شده مربوط به بدهی دیه به مبلغ ۳۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال، ۱۵۶ نفر مربوط به محکومین مالی با ۷۳ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال، ۲۹ نفر مربوط به مهریه با ۵۵ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال و ۲ نفر نیز مربوط به نفقه با ۱۶۲ میلیون ریال بودند.
۶۱۰۸/۹۱۰۲