۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۲۲
کد خبر: 83324514
۰ نفر
سيلاب در شهرستان دماوند خسارات جاني به همراه نداشت

تهران – ايرنا – فرماندار شهرستان دماوند از وقوع سيلاب در دو منطقه از اين شهرستان خبر داد و گفت: خوشبختانه اين حادثه خسارات جاني به همراه نداشت.

مجيد صفري چهارشنبه شب در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: بعد از ظهر امروز شاهد بارش شديد باران در سطح شهرستان بوديم به طوري كه در ارتفاعات به ويژه در محور هراز با تگرگ همراه بود.
وي ادامه داد: بر اثر بارش باران، در دو منطقه شهرستان دماوند همچون جاده كيلان – ساران و روستاي مغانك شاهد جاري شدن سيلاب بوديم كه اين امر موجب رانش زمين و حجم زيادي از گل و لاي در مسير جاده هاي دسترسي به اين مناطق و بسته شدن محور شد.
اين مقام مسئول با بيان اينكه خوشبختانه شاهد حادثه جاني نبوديم، تصريح كرد: سيلاب در هر دو منطقه تنها خسارت مالي از جمله آسيب به چندين خودرو را به همراه داشت كه با حضور به موقع عوامل امدادي و راهداري، عمليات پاكسازي و بازگشايي مسير در حال انجام است.
فرماندار شهرستان دماوند با بيان اينكه ساير مناطق شهرستان از نظر بارش باران موردي گزارش نشده است، گفت: به دنبال بارندگي در هر منطقه اي آب گرفتگي معابر در سطح شهرها نيز روي مي دهد اما تاكنون مشكل حادي نداشته ايم.
صفري افزود: با توجه به بارش هاي بهاري، اينگونه سيلاب ها غيرقابل پيش بيني مي باشد كه از شهروندان مي خواهيم از هرگونه اتراق در اطراف رودخانه ها و مناطق فرودست و خطرناك خودداري كنند تا هنگام بارش ها شاهد خطرات احتمالي نباشيم.
وي ادامه داد: از شهروندان مي خواهيم در صورت مشاهده هرگونه انسداد و آبگرفتگي در معابر عمومي و آبراهه ها با خدمات شهر و يا سامانه ارتباط مردمي 137 تماس بگيرند.
تهرام/7246//6139