شهر جهاني انگور آماده پذيرايي از مسافران تابستاني است

همدان- ايرنا- معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري ويژه ملاير گفت: شهر جهاني انگور و شهر ملي منبت از هم اكنون آماده پذيرايي از مسافران تابستاني بوده و تمامي ظرفيت هاي شهرستان براي استقبال مطلوب از مسافران به كار گرفته شده است.

حسين فارسي روز چهارشنبه در نشست اعضاي ستاد اجرايي خدمات سفر تابستان شهرستان ملاير افزود: به طور قطع 2 برند انگور و كشمش مسافران و گردشگران زيادي را تابستان امسال به ملاير مي كشاند.
وي با تاكيد بر لزوم آمادگي تمامي دستگاه هاي اجرايي بيان كرد: با توجه به اينكه پس از ماه مبارك رمضان عيد سعيد فطر و موج نخست سفرهاي تابستاني را پيش رو داريم، بايد براي حضور گردشگران و مسافران آماده باشيم.
معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري ويژه ملاير با اشاره به تردد مسافران در پارك ها و بوستان ها و برپايي چادر در اين مكان ها تاكيد كرد: به منظور تامين امنيت مسافران نيروي انتظامي گشت هاي ويژه اي را در محل هاي اسكان مسافران در نظر بگيرد.
فارسي خواستار تشديد نظارت ها و بازرسي ها در ايام تابستان و همزمان با حضور مسافران در اين شهرستان به منظور جلوگيري از سوء استفاده و تخلف شد.
وي ادامه داد: در اين رابطه بازديدهاي مستمر از دستگاه هاي اجرايي مرتبط با ستاد خدمات سفر انجام مي شود و در پايان نيز ارزيابي هاي لازم به عمل مي آيد.
فارسي مرمت و بازسازي يخدان ميرفتاح را در اولويت دانست و گفت: علت ريزش اين بناي تاريخي به صورت علمي در دست بررسي است و به زودي قرارداد مرمت يخدان ميرفتاح با يك شركت معتبر انجام مي شود.
معاون هماهنگي امور عمراني فرمانداري ويژه ملاير اظهار داشت: اعتبار مورد نياز براي مرمت اين بنا پيش بيني شده است و بايد به گونه اي مرپت و بازسازي شود كه در آينده دوباره تخريب نشود.
رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ملاير گفت: اين شهرستان با دارا بودن جاذبه هاي طبيعي و تاريخي و 2 برند انگور و منبت ظرفيت هاي لازم را براي جذب مسافران و گردشگران بويژه در فصل تابستان دارد.
ابراهيم جليلي با اشاره به برگزاري جشنواره ملي مبل و منبت در تابستان گذشته بيان كرد: اين رويداد ملي موجب افزايش ورود گردشگران و مسافران به اين شهرستان شد.
وي با تاكيد بر اينكه نيازمند همراهي و آمادگي دستگاه هاي اجرايي شهرستان براي خدمت رساني بهتر به مسافران تابستاني بويژه در تعطيلات عيد فطر هستيم افزود: كميته هاي 10 گانه و ستاد فرعي خدمات سفر در بخش ها بايد تشكيل شود.
جليلي ضمن اعلام آمادگي دبيرخانه ستاد خدمات سفر تابستاني به اقدامات انجام شده توسط دبيرخانه اين ستاد همچون نظافت ارگ باستاني نوشيجان، موزه لطفعليان و تغيير چيدمان موزه، استقرار راهنماي موزه، تهيه بروشور نقشه گردشگري شهر ملاير و بازديد از تاسيسات گردشگري اشاره كرد.
به گزارش ايرنا، سال گذشته يكصد هزار و 464 مسافر و گردشگر در ملاير اقامت و 683 هزار و 318 تن از جاذبه هاي تاريخي، فرهنگي و طبيعي اين شهرستان بازديد كردند.
7528/2090