فرمانده انتظامي آستارا: اداره ها دوربين مداربسته نصب كنند

آستارا - ايرنا - فرمانده نيروي انتظامي آستارا از مديران اين شهرستان خواست، با نصب دوربين مداربسته در محوطه دستگاه هاي اداري، نقش خود را در تقويت امنيت پايدار ايفا كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا سرهنگ محمد نمازي روز چهارشنبه در جلسه شوراي اداري در فرمانداري آستارا گفت: تأمين و حفظ امنيت در شهرستان فقط بر عهده نيروي انتظامي نيست و همه اداره‌ها و نهادها در اين خصوص به رسالت خود عمل كنند.
وي ادامه داد: خوشبختانه با تلاش نيروهاي نظامي و انتظامي مشكل خاصي در حوزه امنيت وجود ندارد و در آينده نزديك براي تسهيل تردد در شهر آستارا، چند خيابان يك طرفه خواهد شد.
نمازي استقرار نيروي انتظامي در ورودي گمرك و پايانه مسافري به منظور مقابله با اختلال آفريني برخي افراد سودجو، ساماندهي اجراي برنامه‌هاي هنري در مجتمع‌هاي رفاهي و نظم بخشي به تردد و ترافيك در راه‌ها و خيابان‌ها را از اقدامات اخير نيروي انتظامي آستارا برشمرد.
مدير شبكه بهداشت و درمان آستارا نيز در اين جلسه با اشاره به آغاز طرح بسيج ملي كنترل فشار خون از 28 ارديبهشت تا 15 تيرماه، همكاري مسئولان را در اجراي اين طرح خواستار شد.
نظام عباسي گفت: بيماري‌هاي قلبي و عروقي ناشي از فشار خون علت بيشترين مرگ و مير در آستاراست و خيلي از بيماران از ابتلاء به فشار خون اطلاع ندارند و همكاري دستگاه‌هاي اداري و رسانه‌ها براي كنترل رايگان فشار خون افراد بالاي 30 سال در مراكز بهداشتي و درماني ضروري است.
او اظهار كرد: طرح ملي كنترل فشار خون، تا نيمه خردادماه جاري به صورت اطلاع رساني و از آن تاريخ تا نيمه تيرماه به شكل بيماريابي و درمان اجرا مي‌شود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7124 / 2007