چهارمين همايش بزرگ قرآنيان گلستان در گنبدكاووس برگزار شد

گنبدكاووس - ايرنا - چهارمين همايش بزرگ قرآنيان گلستان گراميداشت ياد 6 شهيد خدمت سيل امسال اين استان با حضور جمع زيادي از قاريان و فعالان قرآني گلستان در مصلي امام جعفر صادق (ع) گنبدكاووس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين رخداد فرهنگي كه عصر چهارشنبه همراه با ضيافت افطار برگزار شد، رييس سازمان دارالقرآن كشور، مسئول دفتر امور اجتماعي سياسي مركز مديريت حوزه هاي علميه كشور، مديركل تبليغات اسلامي گلستان، ائمه جمعه، علما و روحانيون شيعه و اهل سنت استان به همراه جمع زيادي از مردم گنبدكاووس حضور داشتند.
تلاوت قرآن توسط تعدادي از قاريان ممتاز گلستان و گنبدكاووس از جمله قاري 'امير حسين رحمتي' ممتاز بين المللي از گرگان، حامد خدابخشي از گنبدكاووس و محمدرضا ولي محمدي از گميشان به همراه اجراي تواشيح توسط برخي گروه هاي فرهنگي و قرآني و كتابت برخي آيات قرآن توسط خوشنويسان از جمله برنامه هاي چهارمين همايش بزرگ قرآنيان گلستان بود.
به گزارش ايرنا، امام جمعه گنبدكاووس در اين مراسم با قدرداني از برگزاري اين همايش فرهنگي و معنوي، برلزوم فضاسازي بيشتر قرآني و تربيت حافظان قرآن در جامعه به عنوان يك فرهنگ عمومي تاكيد كرد.
حجت الاسلام محمود ترابي اظهار داشت: در استان گلستان يك جريان بزرگ قرآني باحضور قاريان شيعه و اهل سنت ايجاد شده كه نشان از وحدت و وفاق بين مذاهب اسلامي در اين استان و گنبدكاووس است.
به گزارش ايرنا، مسئول دفتر امور اجتماعي سياسي مركز مديريت حوزه هاي علميه كشور نيز دراين همايش با تاكيد برضرورت توجه بيشتر به فعاليت هاي قرآني درجامعه، گفت: تكريم قرآن، صرفا قرائت آن نيست بلكه عمل به دستورات آن است.
حجت الاسلام و المسلمين محمدحسن زماني افزود: جامعه قرآني شاخص هاي زيادي دارد كه افراد آن بايد در وهله اول روان خواني قرآن را ياد بگيرند و به ديگران نيز ياد دهند.
وي، رعايت تجويد و صحيح خواندن قرآن، قرائت قرآن با صوت و لحن، مطالعه ترجمه قرآن و تدبر در آيات هدايت گر اين كتاب آسماني، توجه به حفظ قرآن و تفسير آن را از ديگر ويژگي هاي يك جامعه قرآني دانست.
حجت الاسلام زماني از قاريان و فعالان قرآني درخواست كرد تا ضمن توجه به ويژگي هاي جامعه قرآني، روان خواني و قرائت صحيح قرآن را نيز به ديگران آموزش دهند.
شهرستان گنبدكاووس با 350 هزار نفر جمعيت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860