ده ها نظامي سعودي در حمله نيروهاي يمني كشته شدند

تهران- ايرنا- ده‌ها نظامي سعودي روز چهارشنبه در حمله ارتش و كميته هاي مردمي يمن به منطقه نجران در جنوب عربستان كشته و زخمي شدند.

به گزارش شبكه خبري المسيره، در اين عمليات از پيشروي ارتش عربستان در اين منطقه جلوگيري بعمل آمد و سه خودروي نظامي نيز منهدم شد.
يك منبع نظامي گفت: در اين عمليات مواضع نظاميان سعودي در منطقه شجع در نجران هدف قرار گرفت و ده‌ها تن از آنها كشته و زخمي شدند.
وي افزود: نيروهاي ارتش و كميته هاي مردمي همچنين پيشروي ارتش عربستان در منطقه الشبكه را كه با پشتيباني چند فروند جنگنده و بالگرد آپاچي سعودي همراه بود، دفع كردند.
عربستان و امارات از ششم فروردين سال 94 در قالب ائتلافي از چند كشور عربي و با كمك آمريكا، حملات گسترده اي را عليه يمن فقيرترين كشور عربي آغاز كردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادي» رئيس جمهوري مستعفي و فراري اين كشور به قدرت، به اهداف و زيادخواهي هاي سياسي خود جامه عمل بپوشانند.
دراثر اين تجاوز تاكنون بيش از 100 هزار يمني از جمله 85 هزار كودك جان خود را از دست داده اند كه بيشتر اين كودكان براثر گرسنگي و قحطي ناشي از اين جنگ تحميلي از سوي اين ائتلاف جان باخته اند.
شبد**1480**1010