معاون استانداري: 170 نقطه حادثه خيز عامل حوادث جاده اي در فارس است

شيراز-ايرنا- معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس گفت: وجود 170 نقطه حادثه خيز در اين استان كه مي تواند عامل بروز حوادث متعدد جاده اي باشد، خود دليل موجهي براي ايجاد كميته خاص نقاط حادثه خيز در فارس است.

پايگاه اطلاع رساني استانداري فارس در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از سيد احمد احمدي زاده در نشست ستاد فرهنگي و اجتماعي مديريت و ساماندهي آسيب هاي اجتماعي در شيراز افزود: سوانح جاده اي و تصادف هاي رانندگي در اين استان در سال 97 نسبت به سال 96 بيش از 21 درصد كاهش داشته است.
در اين گزارش، آماري از شمار تصادفات در سال هاي نامبرده اعلام نشده است.
وي بيان كرد: بخش اعظمي از آسيب هاي اجتماعي در اثر سوانح جاده اي و حوادث رانندگي ايجاد مي شود كه علاوه بر ايجاد هزينه براي دولت، پيامدهاي امنيتي نيز به دنبال دارد.
او اظهار داشت: بايد در حوزه پيش بيني و پيشگيري از حوادث، ورود مثبت و موثري داشته باشيم و بدون ترديد اين مساله موجب كاسته شدن از تلفات جاني و خسارت هاي مالي خواهد شد.
احمدي زاده، با اشاره به فعاليت شوراي ترافيك، كميته ايمني ترافيك، كميته ها و كارگروه هاي متعدد در زمينه ساماندهي مسايل ترافيكي گفت: بايد مراقبت كنيم كه از موازي كاري اجتناب شود و همه مجموعه ها به شكل متمركز عمل كنند و مشكلات حوزه ترافيك را در قالب يك كميته واحد مورد بررسي قرار دهند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس همچنين در بخش ديگري از مطالب خود، بر لزوم توجه اداره كل بهزيستي اين استان به ساماندهي كودكان خياباني به عنوان يك اولويت مهم تاكيد كرد.
احمدي زاده افزود: خيران و سازمان هاي مردم نهاد مي توانند به شيوه اي تخصصي براي كاستن از مشكلات كودكان كار و خياباني، وارد ميدان شوند كه بي شك استفاده از ظرفيت هاي اين نهادهاي مردمي از اهميت بسزايي برخوردار است و دانشگاه علوم پزشكي هم مي تواند نسبت به ارايه خدمات درماني به اين كودكان اقدام كند.
وي ادامه داد: همچنين ضروري است دانش آموزاني كه در معرض آسيب ها و خطرات اجتماعي هستند، شناسايي شوند و با استفاده از ظرفيت مشاوران و روانشناسان، مشكلات آنها را كاهش دهيم.
6122 /6118