۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
کد خبر 83324475
۰ نفر
آملی لاریجانی: راه مقابله با دشمن استقامت است

تهران - ایرنا - رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این كه رفتارهای اخیر آمریكا جنگ روانی و به منظورتخریب اذهان و به تسلیم وا داشتن مردم ایران است، گفت: ملت بصیر ما بهتر از هر كسی می داند كه راه مقابله با دشمن استقامت است.

به گزارش اداره كل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله صادق آملی لاریجانی روز چهارشنبه در آغاز جلسه مجمع با تبریك سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) گفت: اخیرا شاهدیم دشمنان ما و به خصوص آمریكایی ها با به راه انداختن عملیات روانی گسترده بر طبل جنگ می كوبند و گاهی به نعل و گاهی به میخ می زنند.
وی ادادمه داد: آمریكاییها گاهی سخن از جنگ می كنند و گاهی در مقام نفی آن بر می آیند كه این اقدامات با هدف تخریب اذهان و به تسلیم وا داشتن مردم ما صورت می گیرد در حالی كه ملت بصیر ما، بهتر از هر كسی می دانند كه راه مقابله با دشمن استقامت است.
آیت الله لاریجانی به رفتارهای خصمانه آمریكا علیه ملت ایران اشاره كرد و افزود: چهل سال است كه انقلاب مقابل این دشمن غدار ایستادگی كرده و بحمدالله راه تكامل را طی كرده اند. امروز هم با استقامت حتما در این جنگ اقتصادی كه آنها به راه انداخته اند و عملیات روانی كه باهمه ابزارها و در همه جا آن را دنبال می كنند پیروز خواهند بود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: می دانیم كه این نحو از رفتار آمریكایی ها و خصوصا رییس جمهوری نابخرد آنها، ناشی از ناكامی هایی است كه در منطقه داشته اند و بر حسب ادعای خودشان، هزاران‌ میلیارد دلار در این منطقه صرف كرده و با دست خالی برگشته اند. در مقابل این ناكامی های عظیم دشمن، جمهوری اسلامی بر اساس مبانی قوی خود در دلهای مردم رسوخ كرده است.
وی اظهار داشت: امروز بحمدالله در منطقه و در دنیا تاثیر به سزایی داریم و دشمنان ما نمی توانند این موضوع را تحمل كنند. بنابراین به تحریم ها و اقداماتی روی آورده اند كه به خیال خودشان در تاریخ بی سابقه است. در حالیكه مردم ما نیز نشان داده اند كه در تاریخ نمونه بوده و بصیرت و استقامتشان نیز بی سابقه است.
لاریجانی در ادامه استقامت امام راحل (ره) و رهبری معظم انقلاب را نیز بی سابقه توصیف كرد و خاطر نشان كرد: ما اطمینان داریم كه با این استقامت و تدبیر، ان شا الله دولت ما، كشور ما، مردم عزیز ما از این گردنه ها عبور خواهند كرد و دشمن حتما ناكام خواهد ماند.

**مدیریت و تدبیر حاكم باشد
رییس مجمع تشخیص مصلحت گفت: اقتضای عقلانیت این است كه انشا الله دولت محترم و همه دستگاه های اجرایی و غیر اجرایی با تدبیر، تا حدی كه ممكن است از فشار امور برمردم جلوگیری كنند، خصوصا در بخش اقتصادی كشور كه همه ما می دانیم امروز مردم در فشار بی سابقه ای هستند. باید در هزینه ها، در كیفیت تحصیل درآمدها، آنگونه كه عقلانیت اقتضا می كند مدیریت و تدبیر حاكم باشد.
وی تاكید كرد: باید همه تلاش دولت و سایر قوا این باشد كه فشار بر مردم را كمتر كنیم و در این ‌میان باید وضعیت قشر های آسیب پذیر مد نظر اصلی باشد و ما مطمئن هستیم كه به عون و فضل الهی، مشكلات را هم پشت سر خواهیم گذارد و ملت ما پیروز این صحنه خواهند بود.
آیت الله صادق آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به ایام شهادت امیر مومنان تصریح كرد: پیشاپیش تسلیت عرض می كنیم شهادت مولی الموحدین، امیرالمومنین علیه السلام را كسی كه رفتار و گفتارش محض عدالت و ناشر معارف توحیدی بود. نهج البلاغه كه در واقع منتخب خطبه ها و نامه ها و كلمات قصار حضرت است مشحون از معارف توحیدی است، كما این كه در تاریخ نقل است كه در میانه جنگ، وقتی سوال از توحید كردند، حضرت علی (ع) آن را بی پاسخ نگذاشتند. این چنین حقیقتی در عالم ظهور كرد كه در مقام جنگ جنگیده اند، در مقام جهاد، جهاد كرده اند و در مقام بسط معارف اسلامی، ناشر معارف اسلامی و خصوصا معارف توحید و محض عدالت بوده اند.
سیام**1751**1708