مخاطب اول بيانيه گام دوم انقلاب رهبري، جوانان هستند

قزوين - ايرنا - مدير كل آموزش و پرورش استان قزوين گفت:مخاطب اول بيانيه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبري، جوانان هستند و بايد به جايگاه و نقش سازنده خود در جامعه بيشتر آگاهي داشته باشند.

به گزارش ايرنا خيرالله رحماني روز چهارشنبه در ديدار با اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزي با اشاره به بيانيه گام دوم انقلاب گفت: در اين بيانيه اولين توصيه مقام معظم رهبري در حوزه علم و دومين توصيه بحث اخلاق و معنويت است كه مخاطب اول آن جوانان هستند.
وي تاكيد كرد: اهميت دادن به ارزش هاي ديني ميان جوانان آنان را از آسيب هاي اخلاقي مصون مي دارد،چون بسياري از انحرافات از فقدان تربيت ديني و اخلاقي نشات مي گيرد.
رحماني گفت: دروني شدن ارزش هاي ديني باعث مي شود نوجوانان و جوانان در برابر انحرافات مقاومت داشته باشند، از همين رو بايد اوليا و معلمان، دانش آموزان را با معارف ديني آشنا كنند .
در پايان اين نشست مسئول اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان استان گفت: فعاليت‌هاي انجمن رويكرد دانش‌آموزي و بيشتر بر محور سياست‌هاي كلان انقلاب اسلامي، فرهنگي و اجتماعي و موضوعات ديني و تربيتي تمركز دارد.
حجت‌الاسلام مهدي محمودي افزود:با توجه به نقش برجسته جوانان در بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي آگاه سازي جوانان و اطلاع رساني در اين زمينه نيز در دستور كار اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان قرار دارد.
6101