دانشگاه فرهنگیان زنجان نیازمند مقاوم سازی است

زنجان – ایرنا – رئیس دانشگاه فرهنگیان استان زنجان گفت: وضعیت فضای فیزیكی این دانشگاه مناسب نبوده و نیازمند مقاوم سازی در پردیس های دختران و پسران است.

به گزارش ایرنا، كمال اجاقلو شامگاه چهارشنبه در جلسه كمیته استانی هیات امنای دانشگاه فرهنگیان زنجان افزود: وضعیت فضای فیزیكی پردیس شهید بهشتی زنجان مناسب نیست و نیازمند مقاوم سازی است چرا كه بیش از 45 سال و پردیس الزهرای دختران نیز بیش از 50 سال قدمت دارد.
وی تاكید كرد: از زمان تاسیس دانشگاه فرهنگیان از سال 91 دانشجویان در 11 رشته آموزش ابتدایی، دوره های متوسطه اول و دوم تحصیل كرده و تاكنون 911 نفر فارغ التحصیل شده اند.
به گفته رئیس دانشگاه فرهنگیان استان زنجان، در حال حاضر دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در رشته های زبان انگلیسی، علوم تربیتی، مشاوره، تربیت بدنی، علوم اجتماعی، جغرافیا و زبان و ادبیات فارسی مشغول به تحصیل هستند.
اجاقلو افزود: رشته تحصیلی مشاوره در قزوین فعال بود و دانشجویان پسر درخواست ادامه تحصیل در این رشته را در زنجان دادند كه هم اكنون این رشته در استان تدریس می شود.
وی اظهارداشت: دانشجویان دختر رشته زبان انگلیسی نیز 18 نفر زنجانی هستند كه در قزوین مشغول به تحصیل بوده و متقاضی ادامه آن در زنجان هستند و پنج نفر از آنها موافق نیستند و با توجه به اینكه تعداد تقاضا 15 نفر است، این مهم محقق نشده است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان زنجان گفت: با توجه به اینكه در گذشته سیاست سازمان مركزی دانشگاه فرهنگیان قطبی سازی بر اساس جذب تعداد هیات علمی بود، هركدام از رشته های تحصیلی بین استانها توزیع شد و در حال حاضر این سیاست تغییر كرده است.
اجاقلو افزود: هم اكنون دانشگاه فرهنگیان زنجان 739 دانشجوی دختر و پسر دارد كه اگر با درخواست راه اندازی رشته های تحصیلی جدید موافقت شود برای سال تحصیلی آینده این تعداد به یكهزار نفر خواهد رسید.
وی به مهارت آموزان ماده 28 اشاره كرد و افزود: تاكنون دوره هایی در این باره برگزار شده و هم اكنون پودمان دوم را برای ورودی های 96 كه تعداد آنها 46 نفر، در دوره آموزش ابتدایی 72 نفر، تربیت بدنی23 نفر و ریاضی 16 نفر برای ورودی های 97 است.
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان زنجان، تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان استان زنجان را 13 نفر برشمرد و افزود: 126 مدرس نیز مدعو این دانشگاه هستند.
9505/6085