۱ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۲
کد خبر: 83324452
۰ نفر
1800 دانش آموز کامیارانی سفیر سلامت هستند

سنندج - ایرنا - رئیس آموزش و پرورش کامیاران گفت: در حال حاضر یک هزار و 800 دانش آموز مقاطع تحصیلی در مدارس این شهرستان سفیر سلامت هستند.

هادی آله ویسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ۴۹ مدرسه شهری این شهرستان، ۳۳ مدرسه آن سفیر سلامت دارند و ۱۲ هزار دانش آموز تحت پوشش طرح هستند.
وی با بیان اینکه در این ۳۳ مدرسه ۱۱ مراقب سلامت مشغول فعالیت هستند، افزود: پنج نفر رابط بهداشت نیز ۱۰ مدرسه را پوشش می‌دهند که با توجه به کمبود نیرو در این بخش‌ها برای افزایش تعداد سفیران سلامت برنامه ریزی شده است.
اله ویسی اضافه کرد: در هر یک از این ۳۳ مدرسه، ۱۵ درصد دانش آموزان سفیر سلامت هستند و استفاده از ظرفیت والدین در این راستا نیز از برنامه‌های امسال آموزش و پرورش است.
رئیس آموزش و پرورش کامیاران با اشاره به مشغول به تحصیل بودن ۱۳ هزار و ۷۵۱ دانش آموز در مدارس شهری این شهرستان یادآور شد: از این ۳۳ مدرسه، ۱۰ مدرسه ابتدایی پسرانه، ۱۰ مدرسه ابتدایی دخترانه، ۶ مدرسه متوسطه اول دخترانه، سه مدرسه متوسطه اول پسرانه و ۴ مدرسه متوسطه دوم دخترانه است.
وی با اشاره به اینکه هفته گذشته از ۲۰ نفر از سفیران سلامت برتر دانش آموزی این شهرستان تجلیل شده است، گفت: سفیران سلامت در بهبود و ارتقای شاخص‌های سلامت و وضعیت بهداشت مدارس و دانش آموزان نقشی بسیار مهمی دارند و نقش الگویی آنها برای دیگر دانش آموزان امری اجتناب ناپذیر است.
شهرستان کامیاران با ۱۰۲ هزار نفر جمعیت در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.
۷۳۴۹/۹۱۰۲